Magiczna podróż w świat książek: zajęcia z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich

Opublikowano: 25.04.2024

23 kwietnia, w Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, odbyły się zajęcia dla dzieci z Grupy I w Przedszkole nr 4 w Koninie Biały Konik, które poprowadziła Agnieszka Adaszak z Filii "Starówka".

Rozpoczęliśmy od krótkiej prezentacji, podczas której maluchy mogły lepiej poznać rolę bibliotekarza i zrozumieć, jakie zadania wykonuje. Ustaliliśmy, że bibliotekarz to taki ktoś, kto dba o książki i pomaga ludziom w znalezieniu tych właściwych do czytania, organizuje różne zabawy i spotkania z ciekawymi ludźmi, przeprowadza fascynujące warsztaty dla młodszych oraz starszych użytkowników biblioteki.

Dzieci miały okazję przejrzeć książki dostosowane do ich wieku i opowiedzieć o swoich ulubionych bohaterach literackich. Dyskutowaliśmy o tym, czy lubią czytać, kto im najczęściej czyta oraz jakie znają książki.

W trakcie spotkania przeczytaliśmy książkę Anity Głowińskiej "Kicia Kocia w bibliotece", która wywołała uśmiech i zachwyt nad przygodami głównej bohaterki. To było nie tylko czytelnicze doświadczenie, ale także lekcja o tym, jak biblioteka może być miejscem pełnym magicznych historii. Historia Kici Koci, która odkrywa tajemnice biblioteki, skradła serca naszych małych czytelników.

Na zakończenie spotkania wszyscy wspólnie wykonaliśmy zakładki do książek, aby nasze czytelnicze podróże były jeszcze przyjemniejsze.

Dzięki tej wizycie dzieci miały okazję doświadczyć, jak wspaniałe może być świat książek i jak wiele radości może przynieść czytanie od najwcześniejszych lat. Świętując Dzień Książki i Praw Autorskich, zachęcamy wszystkich do odkrywania magii literatury i rozwijania pasji czytania. Zapraszamy do Filii „Starówka”, gdzie czeka na Was niezapomniana literatura!