Międzynarodowy Dzień Teatru

Opublikowano: 02.04.2024

Filia „Łężyn” postanowiła uczcić to święto wystawką tematyczną, a panie bibliotekarki ciekawymi kreacjami teatralnymi. Nasza czytelniczka, pani Magda, z przyjemnością dołączyła do świętowania.

Święto ustanowiono w czerwcu 1961 roku podczas IX Światowego Kongresu Międzynarodowego Instytutu Teatralnego w Helsinkach, na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu. Inicjatorem tego święta był pisarz, poeta, reżyser, prezydent Fińskiego Instytutu Arvi Kivimaa.

Wydarzenia związane z obchodami Dnia Teatru mają na celu zwiększenie współpracy ludzi teatru, promocję kultury, wymianę wiedzy, wspieranie innowacji w sztukach scenicznych. Do istotnych celów należy uświadomienie opinii publicznej jak ważna jest sztuka i artystyczna kreacja w codziennym życiu. Dzięki temu zawiązują się przyjaźnie i więzi międzyludzkie. Poprzez działania sceniczne każdy może wyrazić siebie, własne emocje, przełamywać bariery czy nieśmiałość. Zapraszamy do obejrzenia naszej wystawki i wspólnej zabawy w teatr.