Ponad 600 uratowanych książek

Opublikowano: 26.04.2021

23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich i właśnie w tym szczególnym dla książki i wszelkiego słowa pisanego i drukowanego dniu, otrzymaliśmy ponad 600 książek, które udało się uratować przed utylizacją.

Książki przekazał Miejski Zakład  Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z oo w Koninie, a w przekazaniu uczestniczyli prezydent Konina Piotr Korytkowski, prezes MZGOK w Koninie Henryk Drzewiecki i dyrektor MBP w Koninie Damian Kruczkowski.

Zaapelowaliśmy do czytelników, aby oddawali do MBP w Koninie niepotrzebne książki, zdjęcia, dokumenty:

Szanowni Państwo, zachęcamy do przekazywania książek do MBP w Koninie. Nie wyrzucajcie książek, zaopiekujemy się każdą z nich. Książki na śmietniku to bardzo smutny widok. Pomysł na to, aby przekazać je do biblioteki jest pięknym przykładem szacunku i miłości do książek.

MBP w Koninie oprócz książek chętnie przyjmie stare zdjęcia, dokumenty, pocztówki. W trosce o dziedzictwo kulturowe Konina i okolic, skanujemy je i umieszczamy w Konińskim Archiwum Społecznym, które działa w bibliotece w ramach Centrum Edukacji Cyfrowej im. Jana Zemełki i funkcjonuje na platformie Otwartego Systemu Archiwizacji (OSA).