Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Filii "Chorzeń" - dzień piąty

Opublikowano: 10.06.2024

W piątek 7 maja, w ostatni już dzień Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, do Filii "Chorzeń" przybyły dzieci z Przedszkola nr 16 w Koninie. To grupa finiszująca tygodniowe święto czytania dzieciom choć zapewne niekończąca przygody z biblioteką. Przedszkolaki wrócą do nas w nowym roku szkolnym, a że to czterolatki to, znając przedszkolną i biblioteczną tradycję, spodziewamy się ich wizyt w regularnych odstępach czasu.

W tygodniu czytania dzieciom przypominamy sobie historyjki z ulubionym bohaterem bajkowym chyba wszystkich dzieci na świecie, Kubusiem Puchatkiem. Tym razem przedszkolaki zapoznały się z "Opowieścią filmową" z książki pt.: "Ulubione historie". Tytuł tego opowiadania sprowokował do tego by zrobić dzieciom zdjęcia z Kubusiem Puchatkiem, niczym na ściance dla gwiazd filmowych. Zdjęcia te wydrukowane znalazły się na koszulkach dzieci. Krzyżówki tematycznie związane z zajęciami utrwaliły wiadomości o bohaterach książkowych Pana Milne. Pod koniec spotkania przedszkolaki wysłuchały kilka piosenek z Kubusiem i jego przyjaciółmi, po czym udały się do przedszkola na podwieczorek.