Dzień Bibliotekarza i Tydzień Bibliotek w "Jedenastce"

Opublikowano: 17.05.2019

Święto Bibliotek i Dzień Bibliotekarza uczczono w Filii „Jedenastka” prezentacją teatru ilustracji.

Maj oczywiście jest miesiącem wiosennym, dookoła mnóstwo zieleni i kwitnących kwiatów, a także i wiśni, dlatego teatr japoński kamishibai doskonale wpisuje się w te święta.

Japonia, nazwana została Krajem Kwitnącej Wiśni, gdyż drzew tego gatunku rośnie w tym kraju bardzo dużo, kolorem przewodnim staje się różowy, a corocznie obchodzi się tam święto hanami, na które przybywają miliony turystów z całego świata.

Nasi najmłodsi czytelnicy, uczniowie klasy drugiej ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Koninie, posłuchali opowieści o tych zwyczajach i obejrzeli historię o motylach, i zwiastunach wiosny. Podczas spotkania toczyły się pogadanki i przypomnienie zdobytej dotąd wiedzy przyrodniczej.

Zajęcia zakończono plastycznymi kompozycjami wielobarwnych motyli.

Za pracę bibliotekarza uczniowie podziękowali bukietem azalii. Dziękuję dzieciom i wychowawczyni.