Tajemniczy Wieczór w Filii "Starówka"

Opublikowano: 14.05.2024

W piątkowy wieczór (10 maja) w Filii „Starówka”odbyło się niezwykłe wydarzenie - Tajemniczy Wieczór w Bibliotece. Tematem przewodnim były zabawy detektywistyczne jak i przybliżenie zawodu detektywa! Spotkanie było pełne fascynujących aktywności, które pobudziły wyobraźnię i zmysły uczestników.

Rozwijanie świadomości 5 zmysłów (wzroku, zmysłu, węchu i zapachu) były fascynującym doświadczeniem dla dzieci a zabawy związane z odczuwaniem i rozpoznawaniem tych zmysłów bardzo ciekawe i angażujące. Skuteczny detektyw powinien posługiwać się tzw. „szóstym zmysłem”, który wiąże się z niebywałą intuicją, przeczuciem, wrażliwością i umiejętnością przewidywania sytuacji.

Jakub Telman, nasz gość specjalny, zaprezentował wraz ze swoimi pomocnikami niezwykłe eksperymenty chemiczne, które były zarówno zaskakujące i edukacyjne dla uczestników.

Dodatkowych radości smakowych dostarczyła nam cukiernia Fit Cakes & Coffe, która tworzy oryginalne i zdrowe ciasta!

Bardzo dziękujemy dzieciom za tak liczną obecność i zachęcamy do śledzenia wszystkich wydarzeń w związku z Tygodniem Bibliotek w Filii „Starówka”.