Weź udział w akcji charytatywnej "Prezent pod choinkę"

Opublikowano: 11.10.2021

Uśmiechnięta dziewczynka trzyma serce i napis: Dołącz do akcji „Prezent pod choinkę 2021”. Autor grafiki: Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.
Ogólnopolska akcja charytatywna Prezent pod choinkę odbywa się w tym roku po raz dwudziesty pierwszy. Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie (MBP w Koninie) bierze udział w akcji po raz trzeci. Dołącz do akcji i Ty!

Produkty lub gotowy prezent przynieś do Wypożyczalni Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie (ul. Dworcowa 13) do 10 listopada 2021 roku. My spakujemy prezenty i przekażemy dalej.

Zatroszcz się o innych i zrób prezent dla dzieci z Białorusi, Ukrainy i Rumunii. Pomóż nam spakować miłość!

Prezent powstaje w pięciu krokach:

• Weź pudełko, pomaluj je lub oklej kolorowym papierem.
  • Zadecyduj, kto dostanie Twój prezent - dziewczynka czy chłopiec? W jakim wieku będzie dziecko? Naklej etykietę na pudełko.
    Wzór naklejki, którą należy nakleić na prezent. Autor grafiki: Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.
  • Zapełnij pudełko. Jeśli chcesz, możesz dołączyć swoje zdjęcie, rysunek, adres.
  • Pudełko zwiąż sznurkiem lub gumką. Nie zaklejaj!
  • Przekaż prezent do Wypożyczalni Głównej MBP w Koninie przy ul. Dworcowa 13. Prezent możesz przekazać również bezpośrednio do Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Koninie wraz z kwotą 10 zł (na koszty organizacji akcji i transport) do 14 listopada 2021 r.

Co może być prezentem?

• nowe artykuły higieniczne i kosmetyki
  • nowe zabawki
  • nowe artykuły szkolne
  • nowa odzież
  • słodycze z datą ważności nie krótszą niż 1 czerwca przyszłego roku

Co nie może być prezentem:

• artykuły używane
  • artykuły intensywnie pachnące, łatwo psujące się, wrażliwe na ciepło
  • żywność inna niż słodycze
  • leki i witaminy
  • zabawki i publikacje o charakterze militarnym.

Organizatorem akcji "Prezent pod choinkę" jest Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.