Zapraszamy do współpracy przy tworzeniu „Rocznika Wielkopolski Wschodniej”

Opublikowano: 22.03.2021

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie, Miasto Konin i Starostwo Powiatowe w Koninie zapraszają do współpracy przy tworzeniu Rocznika Wielkopolski Wschodniej.

Rocznik obejmował będzie tematycznie Konin miasto na prawach powiatu, powiaty: kolski, koniński, słupecki i turecki, a symbolicznie, taką mamy nadzieję, będzie spinać te powiaty w zakresie szeroko pojętej i zgodnej współpracy.

Rocznik Wielkopolski Wschodniej ukazywał się już pod takim tytułem od 1973 do 1976 roku. Wydane zostały wtedy cztery tomy rocznika, a ich redaktorem naukowym był Marian Szczepaniak z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Obecnie chcielibyśmy powrócić do pierwotnej nazwy periodyku publikując na jego kartach informacje dotyczące całego regionu Wielkopolski Wschodniej.

Rocznik będzie miał charakter czasopisma interdyscyplinarnego i dotyczył będzie zagadnień historii regionu, życia gospodarczego, społecznego i kulturalnego. Periodyk będzie kontynuacją Rocznika Konińskiego. Najważniejsza część tomu zawierać będzie artykuły (opracowania) i ewentualne krytyczne edycje materiałów źródłowych uzupełniane recenzjami, sylwetkami (biogramami) osób. Będzie w nim również dział wydarzeń, w którym pojawią się krótkie sprawozdania z najważniejszych wydarzeń społecznych oraz kulturalnych, mających miejsce w danym roku.

Teksty do Rocznika Wielkopolski Wschodniej 1(21) przyjmowane będą do 31.08.2021 r. w wersji cyfrowej na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i w wersji drukowanej na adres: Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie, ul. Dworcowa 13, 62-510 Konin.

Zapraszamy do współpracy.