Zbiórka książek w języku ukraińskim

Opublikowano: 04.03.2022
zbiorka ksiazek w jezyku ukrainkimPrzez tydzień Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie prowadziła zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla uchodźców z Ukrainy.
Rodziny ofiar wojny potrzebują jednak nie tylko zaspokojenia potrzeb fizycznych. W nowych, trudnych warunkach potrzebne jest wyciszenie i chociaż odrobina komfortu emocjonalnego.

Nasza biblioteka jest na etapie przygotowywania działań pomagających odnaleźć się dzieciom i dorosłym z Ukrainy w nowej rzeczywistości:
  • przygotowujemy ofertę udostępniania materiałów bibliotecznych, w tym książek w języku ukraińskim,
  • przygotowujemy również ofertę warsztatową i edukacyjną dla najmłodszych oraz spotkania dla dorosłych.
Prosimy o pomoc, tych którzy mogliby przekazać do biblioteki różnego rodzaju wydawnictwa dla dzieci i dorosłych w języku ukraińskim. Książki będą przeznaczone do wypożyczania.