Żyjmy zdrowo i wesoło

Opublikowano: 17.05.2023

Filia „Chorzeń " uczestniczyła w ważnym wydarzeniu Przedszkola nr 16. Była to uroczystość podsumowująca ubieganie się o Krajowy Certyfikat Przedszkola Promującego Zdrowie.

Dzieci poprzez kulinarną zabawę zdobywają nowe doświadczenia, odkrywają nowe - ciekawe smaki i mają możliwość samodzielnie i w sposób twórczy przygotować posiłek. Poznają rzeczywistość kulinarną za pomocą zmysłów: smaku, węchu, dotyku, wzroku oraz zasady obowiązujące w kuchni. Biblioteka również wrzuciła maleńki kamyk do tego ogródka, przeprowadzając w bibliotece różne zajęcia związane ze zdrowym trybem życia.

To była fascynująca podróż do świata smaków, zapachów i kolorów, ponieważ dzieci z poszczególnych grup przygotowywały różne ciekawe potrawy, pamiętając o ich zdrowych walorach. Gotowe dania smakowały wyśmienicie, a do tego wyglądały pięknie. Gdy mali kucharze zajmowali się przygotowaniem dań, pozostałe dzieci umilały czas gościom i swoim przedszkolnym kolegom licznymi występami, a wszystko w klimacie zdrowego stylu życia. Był taniec do piosenki „Owocowy rock”, inscenizacja wiersza „Czarna krowa w kropki bordo” promująca wartości mleka i jego produktów oraz wiele innych zabaw angażujących dzieci, a także gości.

Spotkanie zakończyło się degustacją wybornych soków, kanapeczek, deserków i innych rarytasów przygotowanych przez przedszkolaków oczywiście pod nadzorem opiekuna.

Nie pozostaje nic innego, jak tylko życzyć Dyrekcji, nauczycielkom i dzieciom przyznania tak zacnego certyfikatu promującego zdrowie, które jest wynikiem wieloletniej, długofalowej i systematycznej pracy propagującej aktywność fizyczną i prawidłowe nawyki żywieniowe.