Academica - Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych w naszej bibliotece

Opublikowano: 18.01.2022

Zapraszamy do korzystania z pełnotekstowej bazy Academica, którą udostępniamy w Czytelni MBP w Koninie, w godzinach pracy biblioteki.

Academica pozwala na dostęp do ponad pół miliona pełnotekstowych publikacji – monografii, podręczników, skryptów, artykułów oraz całych numerów czasopism. Stale rozbudowywane zasoby Academiki obejmują współczesne piśmiennictwo naukowe ze wszystkich dziedzin, w tym także najnowsze wydania podręczników akademickich oraz aktualne numery fachowych czasopism specjalistycznych, jak również teksty źródłowe, literaturę piękną oraz zbiory specjalne, które są przedmiotem badań naukowców. Tak ogromna baza wiedzy stanie się z pewnością ważnym narzędziem w nauce, pracy badawczej oraz dydaktycznej.

Dzięki systemowi Academica otrzymujecie dostęp do publikacji, które nie podlegają ochronie prawnoautorskiej lub publikacji na licencjach Open Access. Dostęp do nich jest nieograniczony. Na komputerach domowych można przeglądać publikacje oznaczone w bazie zieloną kropką. Teksty chronione prawem autorskim są dostępne wyłącznie z terminala, który znajduje się w czytelni MBP w Koninie. Aby skorzystać z bazy na terenie biblioteki potrzebna jest karta biblioteczna oraz hasło, nadawane przez pracownika Czytelni.

System umożliwia pełnotekstowe przeszukiwanie, tworzenie notatek, import danych bibliograficznych oraz zapamiętywanie kwerend.

Warunki korzystania z Academiki w Czytelni MBP w Koninie

• Użytkownicy MBP w Koninie.
  • Założenie konta w systemie Academica: należy wypełnić  oświadczenia i zaakceptować regulamin (dostępny w Czytelni MBP w Koninie i na stronie Akademiki).
  • Terminal funkcjonuje w godzinach otwarcia Czytelni MBP w Koninie).
  • Dostęp do Akademiki jest bezpłatny!

Opis projektu zaczerpnięty ze strony Academica.