Dostęp do platformy Ebookpoint Biblio

Opublikowano: 03.11.2021

Szanowni Czytelnicy!

2 listopada 2021 roku Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie (MBP w Koninie) podpisała porozumienie z Wojewódzką Biblioteką Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu o dostępie do platformy książek elektronicznych ebookpoint BIBLIO grupy Helion.

Logo ebookpoint BIBLIOKody do platformy ebookpoint BIBLIO będą dostępne w Wypożyczalni Zbiorów Audiowizualnych w budynku głównym MBP w Koninie przy ul. Dworcowej 13 (wejście od strony hotelu Konin).

Ebookpoint BIBLIO jest częścią serwisu ebookpoint.pl – jednej z najbardziej rozpoznawalnych księgarni internetowych w Polsce. Jako jedyna platforma na rynku udostępnia:

• literaturę specjalistyczną,
  • literaturę edukacyjną,
  • literaturę beletrystyczną,
  • literaturę popularną,
  • poradniki,
  • przewodniki

jako:

• ebooki,
  • audiobooki,
  • kursy video.

Niniejsza usługa dotyczy dostępu do platformy książek elektronicznych ebookpoint BIBLIO i ma charakter pilotażowy. Usługa obowiązuje do końca października 2022 r. (zakończenie świadczenia usługi).

Ogólne zasady.

1. W celu skorzystania z usług platformy ebookpoint BIBLIO należy zgłosić się do Wypożyczalni Zbiorów Audiowizualnych w budynku głównym MBP w Koninie przy ul. Dworcowej 13 (wejście od strony hotelu Konin).
  2. Kody wydajemy zarejestrowanym czytelnikom MBP w Koninie.
  3. Po weryfikacji karty Czytelnik otrzymuje jeden kod dostępu do platformy.
  4. Otrzymany kod do aktywacji ma miesięczny okres ważności.
    Po upływie okresu Czytelnik musi się udać do Wypożyczalni Zbiorów Audiowizualnych po następny kod, jednak nie wcześniej niż miesiąc po zakończeniu ważności poprzedniego.
  5. Biblioteka posiada ograniczoną liczbę miesięcznych kodów.
  6. W ramach usługi Czytelnik może bezpłatnie wypożyczyć dowolną liczbę książek na platformie.
  7. Czytelnik zobowiązany jest do zapoznania i przestrzegania Regulaminu biblioteki internetowej ebookpoint BIBLIO.

Jak aktywować konto w ebookpoint BIBLIO?

1. Wystarczy wejść na stronę platformy ebookpoint BIBLIO.
  2. Zarejestrować się lub jeśli posiadasz już konto zalogować się.
  3. Ostatnim etapem jest podanie otrzymanego kodu dostępu.

Dodatkowe informacje.

• Z udostępnionych materiałów można korzystać na telefonie, tablecie i na komputerze.
  • Wystarczy dostęp do Internetu.
  • Ebookpoint BIBLIO jest w pełni kompatybilny ze wszystkimi przeglądarkami i nie wymaga instalowania dodatkowego oprogramowania.