mlodzi naukowcy siodemkaKIERMASZ KSIĄŻEK

ZAPOZNAJ SIĘ

mlodzi naukowcy siodemkaUprzejmie informujemy, iż z dniem 9 września 2019 r., uległ zmianie adres e-mail Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie.

Korespondencję elektroniczną prosimy kierować na adres: sekretariat@mbp.konin.pl.

Informujemy, że adres mbp@konin.home.pl będzie dostępny do 31.12.2019 r.
Prosimy o zmiany naszych adresów e-mail w państwa elektronicznych skrzynkach kontaktowych.

Jak świętują Wigilię w Bullerbyn?

14 grudnia, piątek, to kolejny dzień świątecznego cyklu jaki odbył się w Filii Chorzeń z uczniami III klasy Szkoły Podstawowej nr 9 w Koninie.

Tym razem omawialiśmy zwyczaje bożonarodzeniowe w nieco szerszym zakresie. Przypomnieliśmy sobie bowiem o tym jak ten wyjątkowy czas spędzają dzieci w Bullerbyn, zastanawiając się czy ubierają choinkę, czy pieką pierniki i czy lepią uszka do barszczu. Jak się okazuje oprócz wielu punktów wspólnych, są i różnice. Tam, w Bullerbyn, z niecierpliwością czeka się na... pyszną gotowaną szynkę i potrawę z kaszą, w której zawsze znajduje się owoc migdału. Jeśli ktoś na niego trafi, z pewnością niebawem stanie na ślubnym kobiercu. Fragment dotyczący świąt Bożego Narodzenia w Bullerbyn przeczytali razem z nami uczniowie, a ostatnie spotkanie w świątecznym duchu już w poniedziałek, 17 grudnia.

Ostatnie zajęcia w atmosferze świątecznej Filii Chorzeń z trzecioklasistami odbyło się tym razem w ich klasie. Gospodarzami były dzieci i ich wychowawczynie. Owocami tegoż spotkania były piękne kartki świąteczne, które powstały przy pomocy rąk naszych zdolnych uczniów. Teraz już tylko pozostaje wysłać najpiękniejsze życzenia świąteczne w świat. I niech się wszystkie spełnią. Wesołych Świąt!!!

milowy slup 2019 rozstrzygniecie plakatZakończył się XXXIX Ogólnopolski Konkurs Poetycki MILOWY SŁUP Konin 2019. Jego rozstrzygnięcie odbędzie się 22 listopada 2019 r. o godzinie 16.00 w sali konińskiego ratusza przy ul. Wiosny Ludów 6.

Podczas uroczystości – oprócz werdyktu jury – o refleksji lirycznej nad związkiem czasu, poezji i sprawiedliwości obecnej w tegorocznych konkursowych wierszach opowie prof. dr hab. Tomasz Mizerkiewicz (historyk i teoretyk literatury, krytyk literacki – przewodniczący jury).

Uzupełnieniem listopadowego popołudnia będzie refleksyjny recital Sławomira Pilarskiego – gitarzysty, wokalisty – zatytułowany „Z wrażliwości się nie wyrasta”.

Będzie też można spotkać się i porozmawiać przy kawie z laureatami Konkursu.

Na wydarzenie zaprasza organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie oraz współorganizatorzy: Miasto Konin i Towarzystwo Przyjaciół Konina.