mlodzi naukowcy siodemkaKIERMASZ KSIĄŻEK

ZAPOZNAJ SIĘ

mlodzi naukowcy siodemkaUprzejmie informujemy, iż z dniem 9 września 2019 r., uległ zmianie adres e-mail Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie.

Korespondencję elektroniczną prosimy kierować na adres: sekretariat@mbp.konin.pl.

Informujemy, że adres mbp@konin.home.pl będzie dostępny do 31.12.2019 r.
Prosimy o zmiany naszych adresów e-mail w państwa elektronicznych skrzynkach kontaktowych.

Skrzaty pani Eweliny

Święta Bożego Narodzenia są wyjątkowe. Czekamy na narodziny Pana Jezusa, przygotowujemy się do tego wydarzenia dbając  o sprawy duchowe i te ziemskie. Nastrój oczekiwania towarzyszy nam w domu, sklepie, kościele. Czekamy na wigilię, prezenty, dekorujemy domy, szkoły, zakłady pracy. Każdy z nas chce mieć wkład w przygotowania do tych magicznych świąt.

Nam też udzielił się świąteczny nastrój oraz potrzeba działania. Zaprzyjaźniona z Filią „Siódemka” pani Ewelina wyraziła chęć wykonania z uczniami piątej klasy Szkoły Podstawowej nr 8 świątecznego skrzata. Pod jej kierunkiem, ze skarpet, futerka i ryżu, dzieciaki zrobiły sympatyczne krasnale, które będą piękną dekoracją domu.

Pani Ewelina miała dla nas jeszcze jedną niespodziankę. Pokazała, że choinka nie musi wyglądać zwyczajnie i tradycyjnie. Można zrobić ją własnoręcznie, a wówczas będzie niepowtarzalna. Dużą satysfakcję sprawiła wszystkim praca z panią Eweliną. I chociaż „daleko” nam do jej umiejętności, skrzaty i oryginalne świąteczne drzewko wyszły wspaniale. Widać to na zdjęciach poniżej.

milowy slup 2019 rozstrzygniecie plakatZakończył się XXXIX Ogólnopolski Konkurs Poetycki MILOWY SŁUP Konin 2019. Jego rozstrzygnięcie odbędzie się 22 listopada 2019 r. o godzinie 16.00 w sali konińskiego ratusza przy ul. Wiosny Ludów 6.

Podczas uroczystości – oprócz werdyktu jury – o refleksji lirycznej nad związkiem czasu, poezji i sprawiedliwości obecnej w tegorocznych konkursowych wierszach opowie prof. dr hab. Tomasz Mizerkiewicz (historyk i teoretyk literatury, krytyk literacki – przewodniczący jury).

Uzupełnieniem listopadowego popołudnia będzie refleksyjny recital Sławomira Pilarskiego – gitarzysty, wokalisty – zatytułowany „Z wrażliwości się nie wyrasta”.

Będzie też można spotkać się i porozmawiać przy kawie z laureatami Konkursu.

Na wydarzenie zaprasza organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie oraz współorganizatorzy: Miasto Konin i Towarzystwo Przyjaciół Konina.