mlodzi naukowcy siodemkaWakacyjny kiermasz ksiązek używanych.

Gdzie?

Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie
przed budynkiem od ul. Dworcowej,
w razie niepogody - w holu przed Wypożyczalnią Główną.

Kiedy?
Każdy piątek
w czasie wakacji 2019 od godz. 10.00 do godz. 16.30.

Jakie ceny?

Po 2 zł za egzemplarz.

Co sprzedajemy?
Oferujemy książku używane: literaturę dla dzieci, młodzieży i dorosłych, literaturę popularnonaukową, albumy, słowniki, lektury, płyty CD.

mlodzi naukowcy siodemkaFilia "Starówka" serdecznie zaprasza na pokaz chemiczny połączony z warsztatami Młodzi naukowcy - niezwykły świat chemii.

Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na pytania:

• Co wspólnego z chemią ma czerwona kapusta?
  • Jak nadmuchać balonik za pomocą octu?
  • Jak otrzymać niezniszczalne bańki mydlane?
  • Jakie magiczne właściwości ma woda?

Przyjdź koniecznie do biblioteki w środę (07.08.2019) lub w piątek (30.08.2019) o godzinie 13.00.

kiermasz ksiazki startowa

Wakacje 2018. Otwiera nowe okno z planem imprez w okresie letnim. Plik w pdf.

Żeglarska pasja pana Jacka

Kiedy część uczniów przeżywała stresujące chwile, bo musiała się wykazać swoją wiedzą podczas próbnego egzaminu, inna w tym czasie spędziła miły poranek w Filii „Siódemka”.

Pan Jacek Wiśniewski, znany już nam jako dziennikarz, pisarz i księgarz, tym razem wystąpił w roli kapitana. Otóż pan Jacek ma pasję, którą chciał się pochwalić i zarazem podzielić związanymi z nią przeżyciami. Żeglarstwo, które uprawia od wielu lat, a smykałkę do niego miał od dziecka, sprawia mu wiele satysfakcji.

Umiejętności, które trzeba posiadać  oraz wyzwania, które stawia ta dyscyplina sportu  mogłyby wielu zniechęcić, ale nie pana Jacka. Żeglowanie, czy to po jeziorach, rzekach czy morzach, jest prawdziwą przyjemnością. Zdjęcia, filmy oraz opowieści z podróży pana Jacka są niezwykle ciekawe. Z jednej strony piękne widoki, przestrzeń bez granic, a z drugiej zmagania z żywiołami, to wciąga. Pan Jacek chętnie  spotyka się z młodymi ludźmi,  by dzielić się żeglarską pasją. Namawia do uprawiania tego sportu, tym bardziej, że w okolicach Konina jezior nie brakuje.