mlodzi naukowcy siodemkaKIERMASZ KSIĄŻEK

ZAPOZNAJ SIĘ

mlodzi naukowcy siodemkaUprzejmie informujemy, iż z dniem 9 września 2019 r., uległ zmianie adres e-mail Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie.

Korespondencję elektroniczną prosimy kierować na adres: sekretariat@mbp.konin.pl.

Informujemy, że adres mbp@konin.home.pl będzie dostępny do 31.12.2019 r.
Prosimy o zmiany naszych adresów e-mail w państwa elektronicznych skrzynkach kontaktowych.

Żeglarska pasja pana Jacka

Kiedy część uczniów przeżywała stresujące chwile, bo musiała się wykazać swoją wiedzą podczas próbnego egzaminu, inna w tym czasie spędziła miły poranek w Filii „Siódemka”.

Pan Jacek Wiśniewski, znany już nam jako dziennikarz, pisarz i księgarz, tym razem wystąpił w roli kapitana. Otóż pan Jacek ma pasję, którą chciał się pochwalić i zarazem podzielić związanymi z nią przeżyciami. Żeglarstwo, które uprawia od wielu lat, a smykałkę do niego miał od dziecka, sprawia mu wiele satysfakcji.

Umiejętności, które trzeba posiadać  oraz wyzwania, które stawia ta dyscyplina sportu  mogłyby wielu zniechęcić, ale nie pana Jacka. Żeglowanie, czy to po jeziorach, rzekach czy morzach, jest prawdziwą przyjemnością. Zdjęcia, filmy oraz opowieści z podróży pana Jacka są niezwykle ciekawe. Z jednej strony piękne widoki, przestrzeń bez granic, a z drugiej zmagania z żywiołami, to wciąga. Pan Jacek chętnie  spotyka się z młodymi ludźmi,  by dzielić się żeglarską pasją. Namawia do uprawiania tego sportu, tym bardziej, że w okolicach Konina jezior nie brakuje.

milowy slup 2019 rozstrzygniecie plakatZakończył się XXXIX Ogólnopolski Konkurs Poetycki MILOWY SŁUP Konin 2019. Jego rozstrzygnięcie odbędzie się 22 listopada 2019 r. o godzinie 16.00 w sali konińskiego ratusza przy ul. Wiosny Ludów 6.

Podczas uroczystości – oprócz werdyktu jury – o refleksji lirycznej nad związkiem czasu, poezji i sprawiedliwości obecnej w tegorocznych konkursowych wierszach opowie prof. dr hab. Tomasz Mizerkiewicz (historyk i teoretyk literatury, krytyk literacki – przewodniczący jury).

Uzupełnieniem listopadowego popołudnia będzie refleksyjny recital Sławomira Pilarskiego – gitarzysty, wokalisty – zatytułowany „Z wrażliwości się nie wyrasta”.

Będzie też można spotkać się i porozmawiać przy kawie z laureatami Konkursu.

Na wydarzenie zaprasza organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie oraz współorganizatorzy: Miasto Konin i Towarzystwo Przyjaciół Konina.