mlodzi naukowcy siodemkaWakacyjny kiermasz ksiązek używanych.

Gdzie?

Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie
przed budynkiem od ul. Dworcowej,
w razie niepogody - w holu przed Wypożyczalnią Główną.

Kiedy?
Każdy piątek
w czasie wakacji 2019 od godz. 10.00 do godz. 16.30.

Jakie ceny?

Po 2 zł za egzemplarz.

Co sprzedajemy?
Oferujemy książku używane: literaturę dla dzieci, młodzieży i dorosłych, literaturę popularnonaukową, albumy, słowniki, lektury, płyty CD.

mlodzi naukowcy siodemkaFilia "Starówka" serdecznie zaprasza na pokaz chemiczny połączony z warsztatami Młodzi naukowcy - niezwykły świat chemii.

Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na pytania:

• Co wspólnego z chemią ma czerwona kapusta?
  • Jak nadmuchać balonik za pomocą octu?
  • Jak otrzymać niezniszczalne bańki mydlane?
  • Jakie magiczne właściwości ma woda?

Przyjdź koniecznie do biblioteki w środę (07.08.2019) lub w piątek (30.08.2019) o godzinie 13.00.

kiermasz ksiazki startowa

Wakacje 2018. Otwiera nowe okno z planem imprez w okresie letnim. Plik w pdf.

Książki nie są nam potrzebne

Pan Jerzy Łojko znany jest nie tylko z kontrowersyjnych wypowiedzi i nowatorskich pomysłów. Ten wyśmienity historyk potrafi także w sposób bardzo ciekawy i nieszablonowy przedstawić fakty historyczne. Zaskoczył dzisiaj uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 twierdzeniem, że książki czy podręczniki nie są niezbędne do zgłębiania wiedzy. Obrazy, rysunki  i  malowidła są bogatym źródłem informacji. Dają wiedzę na temat postaci, sytuacji i ważnych wydarzeń. Trzeba tylko umieć patrzeć i widzieć, rozpoznawać  atrybuty postaci historycznych, łączyć ze sobą poszczególne elementy, wyciągać wnioski.

Pan Jerzy zachęcił młodzież do zwiedzania obiektów historycznych, które są bogatym źródłem wiedzy o przeszłości. Starał się zarazić młodzież swoją pasją do historii. Udowodnić, że jest ona niezmiernie ciekawa. Sposoby, którymi zbieramy i przekazujemy informacje o tym, co było mają wpływ na ich ważność i odbiór. Gość Filii „Siódemka”  zaprosił młodzież do Centrum Edukacji Elektronicznej im. Jana Zemełki przy MBP w Koninie na kolejne spotkania z historią.