mlodzi naukowcy siodemkaKIERMASZ KSIĄŻEK

ZAPOZNAJ SIĘ

mlodzi naukowcy siodemkaUprzejmie informujemy, iż z dniem 9 września 2019 r., uległ zmianie adres e-mail Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie.

Korespondencję elektroniczną prosimy kierować na adres: sekretariat@mbp.konin.pl.

Informujemy, że adres mbp@konin.home.pl będzie dostępny do 31.12.2019 r.
Prosimy o zmiany naszych adresów e-mail w państwa elektronicznych skrzynkach kontaktowych.

Książki nie są nam potrzebne

Pan Jerzy Łojko znany jest nie tylko z kontrowersyjnych wypowiedzi i nowatorskich pomysłów. Ten wyśmienity historyk potrafi także w sposób bardzo ciekawy i nieszablonowy przedstawić fakty historyczne. Zaskoczył dzisiaj uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 twierdzeniem, że książki czy podręczniki nie są niezbędne do zgłębiania wiedzy. Obrazy, rysunki  i  malowidła są bogatym źródłem informacji. Dają wiedzę na temat postaci, sytuacji i ważnych wydarzeń. Trzeba tylko umieć patrzeć i widzieć, rozpoznawać  atrybuty postaci historycznych, łączyć ze sobą poszczególne elementy, wyciągać wnioski.

Pan Jerzy zachęcił młodzież do zwiedzania obiektów historycznych, które są bogatym źródłem wiedzy o przeszłości. Starał się zarazić młodzież swoją pasją do historii. Udowodnić, że jest ona niezmiernie ciekawa. Sposoby, którymi zbieramy i przekazujemy informacje o tym, co było mają wpływ na ich ważność i odbiór. Gość Filii „Siódemka”  zaprosił młodzież do Centrum Edukacji Elektronicznej im. Jana Zemełki przy MBP w Koninie na kolejne spotkania z historią.

milowy slup 2019 rozstrzygniecie plakatZakończył się XXXIX Ogólnopolski Konkurs Poetycki MILOWY SŁUP Konin 2019. Jego rozstrzygnięcie odbędzie się 22 listopada 2019 r. o godzinie 16.00 w sali konińskiego ratusza przy ul. Wiosny Ludów 6.

Podczas uroczystości – oprócz werdyktu jury – o refleksji lirycznej nad związkiem czasu, poezji i sprawiedliwości obecnej w tegorocznych konkursowych wierszach opowie prof. dr hab. Tomasz Mizerkiewicz (historyk i teoretyk literatury, krytyk literacki – przewodniczący jury).

Uzupełnieniem listopadowego popołudnia będzie refleksyjny recital Sławomira Pilarskiego – gitarzysty, wokalisty – zatytułowany „Z wrażliwości się nie wyrasta”.

Będzie też można spotkać się i porozmawiać przy kawie z laureatami Konkursu.

Na wydarzenie zaprasza organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie oraz współorganizatorzy: Miasto Konin i Towarzystwo Przyjaciół Konina.