mlodzi naukowcy siodemkaWakacyjny kiermasz ksiązek używanych.

Gdzie?

Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie
przed budynkiem od ul. Dworcowej,
w razie niepogody - w holu przed Wypożyczalnią Główną.

Kiedy?
Każdy piątek
w czasie wakacji 2019 od godz. 10.00 do godz. 16.30.

Jakie ceny?

Po 2 zł za egzemplarz.

Co sprzedajemy?
Oferujemy książku używane: literaturę dla dzieci, młodzieży i dorosłych, literaturę popularnonaukową, albumy, słowniki, lektury, płyty CD.

mlodzi naukowcy siodemkaFilia "Starówka" serdecznie zaprasza na pokaz chemiczny połączony z warsztatami Młodzi naukowcy - niezwykły świat chemii.

Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na pytania:

• Co wspólnego z chemią ma czerwona kapusta?
  • Jak nadmuchać balonik za pomocą octu?
  • Jak otrzymać niezniszczalne bańki mydlane?
  • Jakie magiczne właściwości ma woda?

Przyjdź koniecznie do biblioteki w środę (07.08.2019) lub w piątek (30.08.2019) o godzinie 13.00.

kiermasz ksiazki startowa

Wakacje 2018. Otwiera nowe okno z planem imprez w okresie letnim. Plik w pdf.

Świąteczne zamieszanie

Gdzieś daleko w niebie,
Za firanką chmurką,
Mieszkają aniołki,
Leciutkie jak piórko.
Jak puszyste ptaszki
Po niebie fruwają,
Przez obłok z koronki
Na dół spoglądają...
Hanna Niewiadomska

Jeżeli do świąt Bożego Narodzenia zostało tylko pić dni, to robi się nie lada zamieszanie. Wszyscy mają ręce pełne roboty. Dzieci także są bardzo przejęte i zaangażowane w przygotowania przedświąteczne. O swoich przygotowaniach do świąt opowiadały „Pszczółki” z Przedszkola nr 16 w Koninie, a wszystkiego uważnie słuchała pani z biblioteki - Filii Chorzeń.

Prawie wszystkie dzieci napisały list do św. Mikołaja, pomagały mamie w pieczeniu pierniczków, robiły ozdoby na choinkę, a nawet zapanował już porządek w zabawkach, żeby było miejsce na nowe. Stwierdziły, że dla czterolatka to bardzo wyczerpujące zajęcie. Otóż nie tylko na ziemi, ale i w niebie odbywają się przygotowania. Dowiedzieliśmy się tego z opowiadania „Świąteczne zamieszanie”. Ci skrzydlaci przyjaciele zajmują się przygotowaniem prezentów, które będzie rozwoził Święty Mikołaj. Żeby tak się stało to aniołki – niebiańscy listonosze znoszą pełne wory listów od dzieci, które są starannie czytane, by nie pominąć żadnego. W listach znajdują się najprzeróżniejsze prośby o prezenty. Jeżeli nie ma wymarzonego upominku w magazynie zabawek gotowych, to nie muszą się dzieci martwić, tym zajmie się zręczny aniołek, który potrafi zrobić wszystko. Aniołki mają nawet sposób na to, by święta były białe. Tym natomiast zajmują się śnieżne chmurki, które na komendę aniołków wysypują śniegowe płatki. Wtedy już wszystkie dzieci wiedzą, że święta tuż za progiem, a jak święta to oczywiście św. Mikołaj z workiem pełnym prezentów. Bo ponieważ każde dziecko w ten wyjątkowy dzień musi być szczęśliwe.