mlodzi naukowcy siodemkaKIERMASZ KSIĄŻEK

ZAPOZNAJ SIĘ

mlodzi naukowcy siodemkaUprzejmie informujemy, iż z dniem 9 września 2019 r., uległ zmianie adres e-mail Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie.

Korespondencję elektroniczną prosimy kierować na adres: sekretariat@mbp.konin.pl.

Informujemy, że adres mbp@konin.home.pl będzie dostępny do 31.12.2019 r.
Prosimy o zmiany naszych adresów e-mail w państwa elektronicznych skrzynkach kontaktowych.

Świąteczne zamieszanie

Gdzieś daleko w niebie,
Za firanką chmurką,
Mieszkają aniołki,
Leciutkie jak piórko.
Jak puszyste ptaszki
Po niebie fruwają,
Przez obłok z koronki
Na dół spoglądają...
Hanna Niewiadomska

Jeżeli do świąt Bożego Narodzenia zostało tylko pić dni, to robi się nie lada zamieszanie. Wszyscy mają ręce pełne roboty. Dzieci także są bardzo przejęte i zaangażowane w przygotowania przedświąteczne. O swoich przygotowaniach do świąt opowiadały „Pszczółki” z Przedszkola nr 16 w Koninie, a wszystkiego uważnie słuchała pani z biblioteki - Filii Chorzeń.

Prawie wszystkie dzieci napisały list do św. Mikołaja, pomagały mamie w pieczeniu pierniczków, robiły ozdoby na choinkę, a nawet zapanował już porządek w zabawkach, żeby było miejsce na nowe. Stwierdziły, że dla czterolatka to bardzo wyczerpujące zajęcie. Otóż nie tylko na ziemi, ale i w niebie odbywają się przygotowania. Dowiedzieliśmy się tego z opowiadania „Świąteczne zamieszanie”. Ci skrzydlaci przyjaciele zajmują się przygotowaniem prezentów, które będzie rozwoził Święty Mikołaj. Żeby tak się stało to aniołki – niebiańscy listonosze znoszą pełne wory listów od dzieci, które są starannie czytane, by nie pominąć żadnego. W listach znajdują się najprzeróżniejsze prośby o prezenty. Jeżeli nie ma wymarzonego upominku w magazynie zabawek gotowych, to nie muszą się dzieci martwić, tym zajmie się zręczny aniołek, który potrafi zrobić wszystko. Aniołki mają nawet sposób na to, by święta były białe. Tym natomiast zajmują się śnieżne chmurki, które na komendę aniołków wysypują śniegowe płatki. Wtedy już wszystkie dzieci wiedzą, że święta tuż za progiem, a jak święta to oczywiście św. Mikołaj z workiem pełnym prezentów. Bo ponieważ każde dziecko w ten wyjątkowy dzień musi być szczęśliwe.

milowy slup 2019 rozstrzygniecie plakatZakończył się XXXIX Ogólnopolski Konkurs Poetycki MILOWY SŁUP Konin 2019. Jego rozstrzygnięcie odbędzie się 22 listopada 2019 r. o godzinie 16.00 w sali konińskiego ratusza przy ul. Wiosny Ludów 6.

Podczas uroczystości – oprócz werdyktu jury – o refleksji lirycznej nad związkiem czasu, poezji i sprawiedliwości obecnej w tegorocznych konkursowych wierszach opowie prof. dr hab. Tomasz Mizerkiewicz (historyk i teoretyk literatury, krytyk literacki – przewodniczący jury).

Uzupełnieniem listopadowego popołudnia będzie refleksyjny recital Sławomira Pilarskiego – gitarzysty, wokalisty – zatytułowany „Z wrażliwości się nie wyrasta”.

Będzie też można spotkać się i porozmawiać przy kawie z laureatami Konkursu.

Na wydarzenie zaprasza organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie oraz współorganizatorzy: Miasto Konin i Towarzystwo Przyjaciół Konina.