mlodzi naukowcy siodemkaKIERMASZ KSIĄŻEK

ZAPOZNAJ SIĘ

mlodzi naukowcy siodemkaUprzejmie informujemy, iż z dniem 9 września 2019 r., uległ zmianie adres e-mail Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie.

Korespondencję elektroniczną prosimy kierować na adres: sekretariat@mbp.konin.pl.

Informujemy, że adres mbp@konin.home.pl będzie dostępny do 31.12.2019 r.
Prosimy o zmiany naszych adresów e-mail w państwa elektronicznych skrzynkach kontaktowych.

Rozmowy o Polsce w "Siódemce"

Historia naszego kraju jest niezmiernie ciekawa choć nieco skomplikowana. W tym roku szczególnie przybliżamy ją młodszym, a nam, dorosłym, przypominamy oraz uzupełniamy o nowe, nieznane fakty.

100 – lecie odzyskania niepodległości przez Polskę zobowiązuje do uczczenia tego wydarzenia. Filia „Siódemka” włączyła się do całorocznej akcji „Konin dla Niepodległej”, zorganizowanej przez Urząd Miejski. Lekcje biblioteczne, prezentacje, Noc w Bibliotece przygotowywane przez nas, zawierały elementy związane z walką Polaków z zaborcami.

Tym razem o lekcję historii poprosiliśmy dyrektora MBP w Koninie, pana Henryka Janaska. Uczniowie 4 i 5 klas  Szkoły Podstawowej nr 3 w Koninie mieli sposobność rozmawiać o początkach państwa polskiego, jego rozwoju, walce o granice i niepodległość. Bo to nie tylko był wykład. Nasz gość potrafił włączyć młodzież do dyskusji, tym samym zachęcić do myślenia i wyciągania wniosków. A także wydobyć z pamięci wiedzę, którą pomimo młodego wieku posiada. W historii państwa polskiego było wiele wydarzeń negatywnych, przede wszystkim jednak takich, które mają pozytywny wpływ na losy Polaków. Powinniśmy o nich pamiętać i rozmawiać.

milowy slup 2019 rozstrzygniecie plakatZakończył się XXXIX Ogólnopolski Konkurs Poetycki MILOWY SŁUP Konin 2019. Jego rozstrzygnięcie odbędzie się 22 listopada 2019 r. o godzinie 16.00 w sali konińskiego ratusza przy ul. Wiosny Ludów 6.

Podczas uroczystości – oprócz werdyktu jury – o refleksji lirycznej nad związkiem czasu, poezji i sprawiedliwości obecnej w tegorocznych konkursowych wierszach opowie prof. dr hab. Tomasz Mizerkiewicz (historyk i teoretyk literatury, krytyk literacki – przewodniczący jury).

Uzupełnieniem listopadowego popołudnia będzie refleksyjny recital Sławomira Pilarskiego – gitarzysty, wokalisty – zatytułowany „Z wrażliwości się nie wyrasta”.

Będzie też można spotkać się i porozmawiać przy kawie z laureatami Konkursu.

Na wydarzenie zaprasza organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie oraz współorganizatorzy: Miasto Konin i Towarzystwo Przyjaciół Konina.