mlodzi naukowcy siodemkaWakacyjny kiermasz ksiązek używanych.

Gdzie?

Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie
przed budynkiem od ul. Dworcowej,
w razie niepogody - w holu przed Wypożyczalnią Główną.

Kiedy?
Każdy piątek
w czasie wakacji 2019 od godz. 10.00 do godz. 16.30.

Jakie ceny?

Po 2 zł za egzemplarz.

Co sprzedajemy?
Oferujemy książku używane: literaturę dla dzieci, młodzieży i dorosłych, literaturę popularnonaukową, albumy, słowniki, lektury, płyty CD.

mlodzi naukowcy siodemkaFilia "Starówka" serdecznie zaprasza na pokaz chemiczny połączony z warsztatami Młodzi naukowcy - niezwykły świat chemii.

Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na pytania:

• Co wspólnego z chemią ma czerwona kapusta?
  • Jak nadmuchać balonik za pomocą octu?
  • Jak otrzymać niezniszczalne bańki mydlane?
  • Jakie magiczne właściwości ma woda?

Przyjdź koniecznie do biblioteki w środę (07.08.2019) lub w piątek (30.08.2019) o godzinie 13.00.

kiermasz ksiazki startowa

Wakacje 2018. Otwiera nowe okno z planem imprez w okresie letnim. Plik w pdf.

Rozmowy o Polsce w "Siódemce"

Historia naszego kraju jest niezmiernie ciekawa choć nieco skomplikowana. W tym roku szczególnie przybliżamy ją młodszym, a nam, dorosłym, przypominamy oraz uzupełniamy o nowe, nieznane fakty.

100 – lecie odzyskania niepodległości przez Polskę zobowiązuje do uczczenia tego wydarzenia. Filia „Siódemka” włączyła się do całorocznej akcji „Konin dla Niepodległej”, zorganizowanej przez Urząd Miejski. Lekcje biblioteczne, prezentacje, Noc w Bibliotece przygotowywane przez nas, zawierały elementy związane z walką Polaków z zaborcami.

Tym razem o lekcję historii poprosiliśmy dyrektora MBP w Koninie, pana Henryka Janaska. Uczniowie 4 i 5 klas  Szkoły Podstawowej nr 3 w Koninie mieli sposobność rozmawiać o początkach państwa polskiego, jego rozwoju, walce o granice i niepodległość. Bo to nie tylko był wykład. Nasz gość potrafił włączyć młodzież do dyskusji, tym samym zachęcić do myślenia i wyciągania wniosków. A także wydobyć z pamięci wiedzę, którą pomimo młodego wieku posiada. W historii państwa polskiego było wiele wydarzeń negatywnych, przede wszystkim jednak takich, które mają pozytywny wpływ na losy Polaków. Powinniśmy o nich pamiętać i rozmawiać.