mlodzi naukowcy siodemkaKIERMASZ KSIĄŻEK

ZAPOZNAJ SIĘ

mlodzi naukowcy siodemkaUprzejmie informujemy, iż z dniem 9 września 2019 r., uległ zmianie adres e-mail Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie.

Korespondencję elektroniczną prosimy kierować na adres: sekretariat@mbp.konin.pl.

Informujemy, że adres mbp@konin.home.pl będzie dostępny do 31.12.2019 r.
Prosimy o zmiany naszych adresów e-mail w państwa elektronicznych skrzynkach kontaktowych.

O sprawach przyjemnych oraz poważnych

Piątek, 21 grudnia, spędziliśmy razem z dziećmi z drugiej klasy Szkoły Podstawowej nr 12 w Koninie. Wszystkim towarzyszył nastrój radości i oczekiwania. To zbliżające się wielkimi krokami święta, czas spotkań z rodziną, prezentów, wolny od szkoły i pracy, wprawiły nas w wyśmienity humor. Były rozmowy o tradycjach i zwyczajach, a więc o sprawach przyjemnych i smacznych. Nie mogło zabraknąć jednak tematów poważnych. Nie wszyscy bowiem przeżywają ten czas radośnie.

„Opowieść wigilijna Myszki Miki”, którą obejrzeliśmy z dziećmi, uświadomiła im, że święta nie dla wszystkich są czasem wspaniałym i radosnym. Są ludzie biedni i chorzy, którzy potrzebują wsparcia finansowego i psychicznego. Należy o nich pamiętać i dzielić się z nimi tym, co mamy. Czasem wystarczy nasza obecność i rozmowa. Po dyskusji  o sprawach  przyjemnych oraz poważnych, rozpoczęliśmy zajęcia  wymagające kreatywności. A to dzieci bardzo lubią. Zawsze otwarte na nasze pomysły i propozycje,  z wielką ochotą przystępują do zadania, które dla nich przygotowujemy. Świąteczne ozdoby z szyszek, farby, brokatu i cekinów wyszły rewelacyjnie. Zawisły tylko na chwilę na naszej choince, na czas wspólnego, pamiątkowego zdjęcia. I… zostały zabrane do domów. Na pewno znajdą się na świątecznych  drzewkach.

milowy slup 2019 rozstrzygniecie plakatZakończył się XXXIX Ogólnopolski Konkurs Poetycki MILOWY SŁUP Konin 2019. Jego rozstrzygnięcie odbędzie się 22 listopada 2019 r. o godzinie 16.00 w sali konińskiego ratusza przy ul. Wiosny Ludów 6.

Podczas uroczystości – oprócz werdyktu jury – o refleksji lirycznej nad związkiem czasu, poezji i sprawiedliwości obecnej w tegorocznych konkursowych wierszach opowie prof. dr hab. Tomasz Mizerkiewicz (historyk i teoretyk literatury, krytyk literacki – przewodniczący jury).

Uzupełnieniem listopadowego popołudnia będzie refleksyjny recital Sławomira Pilarskiego – gitarzysty, wokalisty – zatytułowany „Z wrażliwości się nie wyrasta”.

Będzie też można spotkać się i porozmawiać przy kawie z laureatami Konkursu.

Na wydarzenie zaprasza organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie oraz współorganizatorzy: Miasto Konin i Towarzystwo Przyjaciół Konina.