mlodzi naukowcy siodemkaWakacyjny kiermasz ksiązek używanych.

Gdzie?

Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie
przed budynkiem od ul. Dworcowej,
w razie niepogody - w holu przed Wypożyczalnią Główną.

Kiedy?
Każdy piątek
w czasie wakacji 2019 od godz. 10.00 do godz. 16.30.

Jakie ceny?

Po 2 zł za egzemplarz.

Co sprzedajemy?
Oferujemy książku używane: literaturę dla dzieci, młodzieży i dorosłych, literaturę popularnonaukową, albumy, słowniki, lektury, płyty CD.

mlodzi naukowcy siodemkaFilia "Starówka" serdecznie zaprasza na pokaz chemiczny połączony z warsztatami Młodzi naukowcy - niezwykły świat chemii.

Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na pytania:

• Co wspólnego z chemią ma czerwona kapusta?
  • Jak nadmuchać balonik za pomocą octu?
  • Jak otrzymać niezniszczalne bańki mydlane?
  • Jakie magiczne właściwości ma woda?

Przyjdź koniecznie do biblioteki w środę (07.08.2019) lub w piątek (30.08.2019) o godzinie 13.00.

kiermasz ksiazki startowa

Wakacje 2018. Otwiera nowe okno z planem imprez w okresie letnim. Plik w pdf.

O sprawach przyjemnych oraz poważnych

Piątek, 21 grudnia, spędziliśmy razem z dziećmi z drugiej klasy Szkoły Podstawowej nr 12 w Koninie. Wszystkim towarzyszył nastrój radości i oczekiwania. To zbliżające się wielkimi krokami święta, czas spotkań z rodziną, prezentów, wolny od szkoły i pracy, wprawiły nas w wyśmienity humor. Były rozmowy o tradycjach i zwyczajach, a więc o sprawach przyjemnych i smacznych. Nie mogło zabraknąć jednak tematów poważnych. Nie wszyscy bowiem przeżywają ten czas radośnie.

„Opowieść wigilijna Myszki Miki”, którą obejrzeliśmy z dziećmi, uświadomiła im, że święta nie dla wszystkich są czasem wspaniałym i radosnym. Są ludzie biedni i chorzy, którzy potrzebują wsparcia finansowego i psychicznego. Należy o nich pamiętać i dzielić się z nimi tym, co mamy. Czasem wystarczy nasza obecność i rozmowa. Po dyskusji  o sprawach  przyjemnych oraz poważnych, rozpoczęliśmy zajęcia  wymagające kreatywności. A to dzieci bardzo lubią. Zawsze otwarte na nasze pomysły i propozycje,  z wielką ochotą przystępują do zadania, które dla nich przygotowujemy. Świąteczne ozdoby z szyszek, farby, brokatu i cekinów wyszły rewelacyjnie. Zawisły tylko na chwilę na naszej choince, na czas wspólnego, pamiątkowego zdjęcia. I… zostały zabrane do domów. Na pewno znajdą się na świątecznych  drzewkach.