mlodzi naukowcy siodemkaWakacyjny kiermasz ksiązek używanych.

Gdzie?

Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie
przed budynkiem od ul. Dworcowej,
w razie niepogody - w holu przed Wypożyczalnią Główną.

Kiedy?
Każdy piątek
w czasie wakacji 2019 od godz. 10.00 do godz. 16.30.

Jakie ceny?

Po 2 zł za egzemplarz.

Co sprzedajemy?
Oferujemy książku używane: literaturę dla dzieci, młodzieży i dorosłych, literaturę popularnonaukową, albumy, słowniki, lektury, płyty CD.

mlodzi naukowcy siodemkaFilia "Starówka" serdecznie zaprasza na pokaz chemiczny połączony z warsztatami Młodzi naukowcy - niezwykły świat chemii.

Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na pytania:

• Co wspólnego z chemią ma czerwona kapusta?
  • Jak nadmuchać balonik za pomocą octu?
  • Jak otrzymać niezniszczalne bańki mydlane?
  • Jakie magiczne właściwości ma woda?

Przyjdź koniecznie do biblioteki w środę (07.08.2019) lub w piątek (30.08.2019) o godzinie 13.00.

kiermasz ksiazki startowa

Wakacje 2018. Otwiera nowe okno z planem imprez w okresie letnim. Plik w pdf.

O Koninie w Filii „Medycznej”

Trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 15 odwiedzili naszą placówkę dokładnie w poniedziałkowe południe (7 stycznia). Tematem lekcji bibliotecznej był Konin w literaturze, więc uczniowie przede wszystkim obejrzeli wystawkę książek poświęconych naszemu miastu, jego historii, ważnym wydarzeniom i atrakcjom, a także wydawnictw albumowych z pięknymi zdjęciami interesujących konińskich zakątków.

Nasi goście mieli też okazję zapoznać się z sylwetkami pisarzy związanych z miastem: zwłaszcza Zofii Urbanowskiej, której rok właśnie obchodzimy, ale też Janiny Wenedy, Jadwigi Naskręckiej, Stefana Rusina czy Ewy Grętkiewicz. Nie mogło również zabraknąć wydawnictw okolicznościowych, związanych z konińskimi konkursami literackimi „Milowy Słup” oraz „Zielone Rymy”.

Uczniowie wysłuchali fragmentu książki Jacka Wiśniewskiego „Niepodległy Konin” zatytułowanego „Bitwa o Konin”, w którym wspomniano potyczkę, rozgrywającą się na terenie miasta w 1914 roku. Pamiątką po tym wydarzeniu jest umiejscowiony przy ulicy Szpitalnej (w niedalekim sąsiedztwie zarówno naszej biblioteki, jak i „Piętnastki”) cmentarz wojskowy, na którym pochowano poległych w walkach ok. 200 żołnierzy niemieckich i rosyjskich.