mlodzi naukowcy siodemkaKIERMASZ KSIĄŻEK

ZAPOZNAJ SIĘ

mlodzi naukowcy siodemkaUprzejmie informujemy, iż z dniem 9 września 2019 r., uległ zmianie adres e-mail Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie.

Korespondencję elektroniczną prosimy kierować na adres: sekretariat@mbp.konin.pl.

Informujemy, że adres mbp@konin.home.pl będzie dostępny do 31.12.2019 r.
Prosimy o zmiany naszych adresów e-mail w państwa elektronicznych skrzynkach kontaktowych.

Sto sposobów na bałwana

Jest zima, są ferie, a śniegu… nie ma. I jak tu lepić bałwana?

Na szczęście dzieciaki, które spędzają czas w Filii „Medycznej”, wiedzą, że biały puch można zastąpić bibułą, watą, filcem, wełną, farbą, tiulem, płatkami kosmetycznymi, a nawet folią bąbelkową.

Wystarczyło trochę wyobraźni i zapału, by podczas zajęć kreatywnych spod rąk naszych gości wyszło ponad 100 bałwanów – a każdy inny, a każdy piękny, a każdy pomysłowy. Hałasu było co niemiara, bałaganu jeszcze więcej, ale cel został osiągnięty! Zimowe postacie stworzone bez grama śniegu ubieliły naszą czytelnię i sprawiły dzieciakom wiele radości.

milowy slup 2019 rozstrzygniecie plakatZakończył się XXXIX Ogólnopolski Konkurs Poetycki MILOWY SŁUP Konin 2019. Jego rozstrzygnięcie odbędzie się 22 listopada 2019 r. o godzinie 16.00 w sali konińskiego ratusza przy ul. Wiosny Ludów 6.

Podczas uroczystości – oprócz werdyktu jury – o refleksji lirycznej nad związkiem czasu, poezji i sprawiedliwości obecnej w tegorocznych konkursowych wierszach opowie prof. dr hab. Tomasz Mizerkiewicz (historyk i teoretyk literatury, krytyk literacki – przewodniczący jury).

Uzupełnieniem listopadowego popołudnia będzie refleksyjny recital Sławomira Pilarskiego – gitarzysty, wokalisty – zatytułowany „Z wrażliwości się nie wyrasta”.

Będzie też można spotkać się i porozmawiać przy kawie z laureatami Konkursu.

Na wydarzenie zaprasza organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie oraz współorganizatorzy: Miasto Konin i Towarzystwo Przyjaciół Konina.