mlodzi naukowcy siodemkaWakacyjny kiermasz ksiązek używanych.

Gdzie?

Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie
przed budynkiem od ul. Dworcowej,
w razie niepogody - w holu przed Wypożyczalnią Główną.

Kiedy?
Każdy piątek
w czasie wakacji 2019 od godz. 10.00 do godz. 16.30.

Jakie ceny?

Po 2 zł za egzemplarz.

Co sprzedajemy?
Oferujemy książku używane: literaturę dla dzieci, młodzieży i dorosłych, literaturę popularnonaukową, albumy, słowniki, lektury, płyty CD.

mlodzi naukowcy siodemkaFilia "Starówka" serdecznie zaprasza na pokaz chemiczny połączony z warsztatami Młodzi naukowcy - niezwykły świat chemii.

Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na pytania:

• Co wspólnego z chemią ma czerwona kapusta?
  • Jak nadmuchać balonik za pomocą octu?
  • Jak otrzymać niezniszczalne bańki mydlane?
  • Jakie magiczne właściwości ma woda?

Przyjdź koniecznie do biblioteki w środę (07.08.2019) lub w piątek (30.08.2019) o godzinie 13.00.

kiermasz ksiazki startowa

Wakacje 2018. Otwiera nowe okno z planem imprez w okresie letnim. Plik w pdf.

Rozmowy o skrzatach w Filii "Siódemka"

Skrzaty, duszki, czy chochliki. Czy wierzymy w ich istnienie? Czy żyją wśród nas, niewidoczne, ukryte tak dobrze, że coraz mniej osób wierzy w ich istnienie?  Podobno są wszędzie. Pracują na polach, w lasach, ogrodach, czasami w domach.  Bywają pomocne, a niekiedy zdarza się, że psocą.  Dawniej nazywano je „koboldami”, co oznaczało  „szef” lub „duch domu”. Czuwały bowiem nad całym domostwem. Ich wizerunek często nam towarzyszy, szczególnie przy okazji świąt Bożego Narodzenia.

Uczniowie z klasy III Szkoły Podstawowej nr 3 podeszli  do obecności  w naszym otoczeniu małych stworzeń dość sceptycznie. Wielu z nich uznało, że to opowieści dla małych dzieci. Znaleźli się jednak tacy, którzy twierdzili, że warto pozwolić sobie na odrobinę fantazji i uznali obecność skrzatów za możliwą. Zwłaszcza po wysłuchaniu ciekawostek z książki pt. „Skrzaty” Wila Huygena, mówiącej o zwyczajach, upodobaniach, życiu codziennym małych ludzików. Zaproponowałyśmy dzieciom, by spróbowały zrobić nietuzinkowe skrzaty. Wykonane z nietypowych  materiałów krasnale, bo z płyt CD, sznurka, wełny, i pianki, powędrowały z dziećmi do szkoły, by umilać im czas na przerwach.