mlodzi naukowcy siodemkaKIERMASZ KSIĄŻEK

ZAPOZNAJ SIĘ

mlodzi naukowcy siodemkaUprzejmie informujemy, iż z dniem 9 września 2019 r., uległ zmianie adres e-mail Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie.

Korespondencję elektroniczną prosimy kierować na adres: sekretariat@mbp.konin.pl.

Informujemy, że adres mbp@konin.home.pl będzie dostępny do 31.12.2019 r.
Prosimy o zmiany naszych adresów e-mail w państwa elektronicznych skrzynkach kontaktowych.

Juliusz Kossak – protoplasta artystycznego rodu Kossaków

Miejska Biblioteka Publiczna przy ul. Dworcowej 13 zaprasza na wystawę z okazji 120 rocznicy śmierci Juliusza Kossaka.

W 8 gablotach można obejrzeć liczne reprodukcje, książki i artykuły z czasopism dokumentujące życie i twórczość tego wybitnego artysty. Zdjęcia w  antyramach przedstawiają dzieje artystycznego rodu Kossaków.

Ekspozycja składa się z trzech części:

1. „Nestor znamienitego rodu” – dotycząca biografii Kossaka.
  2. „Siąszycki romans – od tego się zaczęło” – część dokumentująca ważny epizod w życiu Juliusza Kossaka związany z Ziemią Konińską. Właśnie tu poślubił swoją żonę, Zofię Gałczyńską, córkę Wojciecha „Wosia” z Siąszyc herbu Sokola. Ślub miał miejsce w kościele w Grochowach.
  3. „Wielki artysta czy rzemieślnik” – przedstawiająca dorobek artystyczny J. Kossaka.

Wystawa powstała ze zbiorów biblioteki i można ją oglądać w godzinach otwarcia instytucji, na I piętrze przy Czytelni.

Zapraszamy.

milowy slup 2019 rozstrzygniecie plakatZakończył się XXXIX Ogólnopolski Konkurs Poetycki MILOWY SŁUP Konin 2019. Jego rozstrzygnięcie odbędzie się 22 listopada 2019 r. o godzinie 16.00 w sali konińskiego ratusza przy ul. Wiosny Ludów 6.

Podczas uroczystości – oprócz werdyktu jury – o refleksji lirycznej nad związkiem czasu, poezji i sprawiedliwości obecnej w tegorocznych konkursowych wierszach opowie prof. dr hab. Tomasz Mizerkiewicz (historyk i teoretyk literatury, krytyk literacki – przewodniczący jury).

Uzupełnieniem listopadowego popołudnia będzie refleksyjny recital Sławomira Pilarskiego – gitarzysty, wokalisty – zatytułowany „Z wrażliwości się nie wyrasta”.

Będzie też można spotkać się i porozmawiać przy kawie z laureatami Konkursu.

Na wydarzenie zaprasza organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie oraz współorganizatorzy: Miasto Konin i Towarzystwo Przyjaciół Konina.