mlodzi naukowcy siodemkaWakacyjny kiermasz ksiązek używanych.

Gdzie?

Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie
przed budynkiem od ul. Dworcowej,
w razie niepogody - w holu przed Wypożyczalnią Główną.

Kiedy?
Każdy piątek
w czasie wakacji 2019 od godz. 10.00 do godz. 16.30.

Jakie ceny?

Po 2 zł za egzemplarz.

Co sprzedajemy?
Oferujemy książku używane: literaturę dla dzieci, młodzieży i dorosłych, literaturę popularnonaukową, albumy, słowniki, lektury, płyty CD.

mlodzi naukowcy siodemkaFilia "Starówka" serdecznie zaprasza na pokaz chemiczny połączony z warsztatami Młodzi naukowcy - niezwykły świat chemii.

Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na pytania:

• Co wspólnego z chemią ma czerwona kapusta?
  • Jak nadmuchać balonik za pomocą octu?
  • Jak otrzymać niezniszczalne bańki mydlane?
  • Jakie magiczne właściwości ma woda?

Przyjdź koniecznie do biblioteki w środę (07.08.2019) lub w piątek (30.08.2019) o godzinie 13.00.

kiermasz ksiazki startowa

Wakacje 2018. Otwiera nowe okno z planem imprez w okresie letnim. Plik w pdf.

Warsztaty teatralne w Filii "Jedenastka"

Dnia 30 stycznia 2019 roku, w ramach edukacji teatralnej, uczniowie klasy 4a Szkoły Podstawowej nr 11 w Koninie przybyli do biblioteki.
Pani polonistka, Agnieszka Łachacz, realizuje w tej klasie projekt, dlatego poprosiła o przeprowadzenie warsztatów z dziećmi, które jedynie teoretycznie poznały zagadnienie. Jak do tej pory uczniowie jeszcze nie widzieli na żywo przedstawienia tego typu, więc byli bardzo zaintrygowani spotkaniem.

Z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali „Bajki o księciu Husajnie i latającym dywanie”. Następnie omówiono z nimi wszystkie elementy użyte do prezentacji przedstawienia. Uczestnicy zadawali wiele pytań, a ponieważ były to warsztaty, zostały im wyjawione sekrety papierowego teatru. Oglądano drewnianą skrzynkę butai, rozmawiano o rekwizytach, modulacji głosem przez lektora, a nawet o tym, w jaki sposób został zapisany tekst na kartach opowieści, które dzieci też oglądały.

Końcowy etap spotkania był propozycją samodzielnego wykonania teatrzyku w domu. Na spotkaniu pokazano uczniom najprostszy sposób z kartek z bloku technicznego, ale oczywiście wskazana jest własna inwencja twórcza i pomysłowość. Możliwość zobaczenia na żywo teatrzyku obrazkowego, jakim jest japońskie kamishibai, nie jest już dla dzieci tylko teorią.

Filia „Jedenastka” dziękuje za spotkanie i zaprasza ponownie.