mlodzi naukowcy siodemkaKIERMASZ KSIĄŻEK

ZAPOZNAJ SIĘ

mlodzi naukowcy siodemkaUprzejmie informujemy, iż z dniem 9 września 2019 r., uległ zmianie adres e-mail Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie.

Korespondencję elektroniczną prosimy kierować na adres: sekretariat@mbp.konin.pl.

Informujemy, że adres mbp@konin.home.pl będzie dostępny do 31.12.2019 r.
Prosimy o zmiany naszych adresów e-mail w państwa elektronicznych skrzynkach kontaktowych.

Warsztaty teatralne w Filii "Jedenastka"

Dnia 30 stycznia 2019 roku, w ramach edukacji teatralnej, uczniowie klasy 4a Szkoły Podstawowej nr 11 w Koninie przybyli do biblioteki.
Pani polonistka, Agnieszka Łachacz, realizuje w tej klasie projekt, dlatego poprosiła o przeprowadzenie warsztatów z dziećmi, które jedynie teoretycznie poznały zagadnienie. Jak do tej pory uczniowie jeszcze nie widzieli na żywo przedstawienia tego typu, więc byli bardzo zaintrygowani spotkaniem.

Z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali „Bajki o księciu Husajnie i latającym dywanie”. Następnie omówiono z nimi wszystkie elementy użyte do prezentacji przedstawienia. Uczestnicy zadawali wiele pytań, a ponieważ były to warsztaty, zostały im wyjawione sekrety papierowego teatru. Oglądano drewnianą skrzynkę butai, rozmawiano o rekwizytach, modulacji głosem przez lektora, a nawet o tym, w jaki sposób został zapisany tekst na kartach opowieści, które dzieci też oglądały.

Końcowy etap spotkania był propozycją samodzielnego wykonania teatrzyku w domu. Na spotkaniu pokazano uczniom najprostszy sposób z kartek z bloku technicznego, ale oczywiście wskazana jest własna inwencja twórcza i pomysłowość. Możliwość zobaczenia na żywo teatrzyku obrazkowego, jakim jest japońskie kamishibai, nie jest już dla dzieci tylko teorią.

Filia „Jedenastka” dziękuje za spotkanie i zaprasza ponownie.

milowy slup 2019 rozstrzygniecie plakatZakończył się XXXIX Ogólnopolski Konkurs Poetycki MILOWY SŁUP Konin 2019. Jego rozstrzygnięcie odbędzie się 22 listopada 2019 r. o godzinie 16.00 w sali konińskiego ratusza przy ul. Wiosny Ludów 6.

Podczas uroczystości – oprócz werdyktu jury – o refleksji lirycznej nad związkiem czasu, poezji i sprawiedliwości obecnej w tegorocznych konkursowych wierszach opowie prof. dr hab. Tomasz Mizerkiewicz (historyk i teoretyk literatury, krytyk literacki – przewodniczący jury).

Uzupełnieniem listopadowego popołudnia będzie refleksyjny recital Sławomira Pilarskiego – gitarzysty, wokalisty – zatytułowany „Z wrażliwości się nie wyrasta”.

Będzie też można spotkać się i porozmawiać przy kawie z laureatami Konkursu.

Na wydarzenie zaprasza organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie oraz współorganizatorzy: Miasto Konin i Towarzystwo Przyjaciół Konina.