mlodzi naukowcy siodemkaKIERMASZ KSIĄŻEK

ZAPOZNAJ SIĘ

mlodzi naukowcy siodemkaUprzejmie informujemy, iż z dniem 9 września 2019 r., uległ zmianie adres e-mail Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie.

Korespondencję elektroniczną prosimy kierować na adres: sekretariat@mbp.konin.pl.

Informujemy, że adres mbp@konin.home.pl będzie dostępny do 31.12.2019 r.
Prosimy o zmiany naszych adresów e-mail w państwa elektronicznych skrzynkach kontaktowych.

Sowa, mądra głowa

Wielkie oczy, doskonały słuch, polują głównie nocą, a za dnia odpoczywają w ukryciu. Gnieżdżą się na wieżach kościelnych, strychach, w parkach i osiedlach mieszkaniowych. Uznawane za symbol mądrości. Sowy, bo o nich mowa, były tematem spotkania w Filii „Siódemka” z przedszkolakami z „Plastusia”.

Poznaliśmy zwyczaje tych ptaków, wygląd oraz ciekawostki na temat ich życia, zakładania gniazd i polowania. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały przygotowane przez nas książki i gazety oraz wysłuchały zabawny wiersz pt. „Sowa” ze zbioru „Zwierzyniec” Jana Brzechwy.

Ułożenie puzzli z wizerunkiem sów sprawiło dzieciom wiele satysfakcji. Spotkanie nie mogło się obyć bez próby naśladowania tych ciekawych drapieżników, która okazała się doskonałą gimnastyką.

Przedszkolaki, które nie pierwszy raz były naszymi gośćmi, nie mogły doczekać się przygotowania pracy plastycznej. Poradziły sobie doskonale ze zrobieniem kolorowych sówek.

Na zakończenie spotkania maluchy wysłuchały opowiadania pt. „Okulary Mateusza” z książki pt. „Zabawne opowieści o zwierzątkach”, które oprócz zabawnej fabuły niosło za sobą pouczający przekaz.

milowy slup 2019 rozstrzygniecie plakatZakończył się XXXIX Ogólnopolski Konkurs Poetycki MILOWY SŁUP Konin 2019. Jego rozstrzygnięcie odbędzie się 22 listopada 2019 r. o godzinie 16.00 w sali konińskiego ratusza przy ul. Wiosny Ludów 6.

Podczas uroczystości – oprócz werdyktu jury – o refleksji lirycznej nad związkiem czasu, poezji i sprawiedliwości obecnej w tegorocznych konkursowych wierszach opowie prof. dr hab. Tomasz Mizerkiewicz (historyk i teoretyk literatury, krytyk literacki – przewodniczący jury).

Uzupełnieniem listopadowego popołudnia będzie refleksyjny recital Sławomira Pilarskiego – gitarzysty, wokalisty – zatytułowany „Z wrażliwości się nie wyrasta”.

Będzie też można spotkać się i porozmawiać przy kawie z laureatami Konkursu.

Na wydarzenie zaprasza organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie oraz współorganizatorzy: Miasto Konin i Towarzystwo Przyjaciół Konina.