mlodzi naukowcy siodemkaWakacyjny kiermasz ksiązek używanych.

Gdzie?

Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie
przed budynkiem od ul. Dworcowej,
w razie niepogody - w holu przed Wypożyczalnią Główną.

Kiedy?
Każdy piątek
w czasie wakacji 2019 od godz. 10.00 do godz. 16.30.

Jakie ceny?

Po 2 zł za egzemplarz.

Co sprzedajemy?
Oferujemy książku używane: literaturę dla dzieci, młodzieży i dorosłych, literaturę popularnonaukową, albumy, słowniki, lektury, płyty CD.

mlodzi naukowcy siodemkaFilia "Starówka" serdecznie zaprasza na pokaz chemiczny połączony z warsztatami Młodzi naukowcy - niezwykły świat chemii.

Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na pytania:

• Co wspólnego z chemią ma czerwona kapusta?
  • Jak nadmuchać balonik za pomocą octu?
  • Jak otrzymać niezniszczalne bańki mydlane?
  • Jakie magiczne właściwości ma woda?

Przyjdź koniecznie do biblioteki w środę (07.08.2019) lub w piątek (30.08.2019) o godzinie 13.00.

kiermasz ksiazki startowa

Wakacje 2018. Otwiera nowe okno z planem imprez w okresie letnim. Plik w pdf.

Sowa, mądra głowa

Wielkie oczy, doskonały słuch, polują głównie nocą, a za dnia odpoczywają w ukryciu. Gnieżdżą się na wieżach kościelnych, strychach, w parkach i osiedlach mieszkaniowych. Uznawane za symbol mądrości. Sowy, bo o nich mowa, były tematem spotkania w Filii „Siódemka” z przedszkolakami z „Plastusia”.

Poznaliśmy zwyczaje tych ptaków, wygląd oraz ciekawostki na temat ich życia, zakładania gniazd i polowania. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały przygotowane przez nas książki i gazety oraz wysłuchały zabawny wiersz pt. „Sowa” ze zbioru „Zwierzyniec” Jana Brzechwy.

Ułożenie puzzli z wizerunkiem sów sprawiło dzieciom wiele satysfakcji. Spotkanie nie mogło się obyć bez próby naśladowania tych ciekawych drapieżników, która okazała się doskonałą gimnastyką.

Przedszkolaki, które nie pierwszy raz były naszymi gośćmi, nie mogły doczekać się przygotowania pracy plastycznej. Poradziły sobie doskonale ze zrobieniem kolorowych sówek.

Na zakończenie spotkania maluchy wysłuchały opowiadania pt. „Okulary Mateusza” z książki pt. „Zabawne opowieści o zwierzątkach”, które oprócz zabawnej fabuły niosło za sobą pouczający przekaz.