mlodzi naukowcy siodemkaKIERMASZ KSIĄŻEK

ZAPOZNAJ SIĘ

mlodzi naukowcy siodemkaUprzejmie informujemy, iż z dniem 9 września 2019 r., uległ zmianie adres e-mail Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie.

Korespondencję elektroniczną prosimy kierować na adres: sekretariat@mbp.konin.pl.

Informujemy, że adres mbp@konin.home.pl będzie dostępny do 31.12.2019 r.
Prosimy o zmiany naszych adresów e-mail w państwa elektronicznych skrzynkach kontaktowych.

Przedszkolaki w "Jedenastce" - zawód bibliotekarz

Dnia 12 lutego, przedszkolaki z grupy Pszczółki, z Przedszkola im. Krasnala Hałabały przybyły do biblioteki. Dzieci poznają różne zawody, dlatego chciały dowiedzieć czegoś więcej o pracy bibliotekarza oraz o czynnościach jakie wykonuje w swojej pracy. W związku z tym pani bibliotekarka przedstawiła dzieciom najważniejsze elementy swojej pracy. Opowiedziała też o kolejnych etapach drogi książki do biblioteki, a następnie przygotowaniu jej do wypożyczania czytelnikom. Na własne oczy mogły zobaczyć jak folią okłada się książkę.

Przedszkolakom pokazano prawdziwą plastikową kartę biblioteczną z indywidualnym kodem kreskowym. Były zachwycone, że i one mogą stać się posiadaczami tejże karty, jeśli tylko rodzic o tym zadecyduje. Krótko też opowiedziano naszym potencjalnym czytelnikom o księgozbiorze w filii, odpowiedzialności bibliotekarza za niego oraz porządku i układzie na półkach, jaki musi być zachowany w bibliotece.

Podczas drugiej części spotkania, w kąciku czytelniczym, rozmawiano o książkach, a następnie przedszkolaki odgadywały zagadki na temat znajomości bajek. Odpowiedzi udzieliły celująco! Oznacza to, że dorośli oraz panie przedszkolanki czytają dzieciom książeczki, a dzieci słuchają i zapamiętują treść. Brawo!

Miłym elementem zakończenia odwiedzin biblioteki było zapoznanie dzieci z opowiadaniem Heleny Bechlerowej „Zajączek z rozbitego lusterka”. Pani otrzymała malowanki z zajączkiem do pokolorowania w przedszkolu. Małe co nieco osłodziło spotkanie i dzieci z zadowoleniem wracały do przedszkola.

milowy slup 2019 rozstrzygniecie plakatZakończył się XXXIX Ogólnopolski Konkurs Poetycki MILOWY SŁUP Konin 2019. Jego rozstrzygnięcie odbędzie się 22 listopada 2019 r. o godzinie 16.00 w sali konińskiego ratusza przy ul. Wiosny Ludów 6.

Podczas uroczystości – oprócz werdyktu jury – o refleksji lirycznej nad związkiem czasu, poezji i sprawiedliwości obecnej w tegorocznych konkursowych wierszach opowie prof. dr hab. Tomasz Mizerkiewicz (historyk i teoretyk literatury, krytyk literacki – przewodniczący jury).

Uzupełnieniem listopadowego popołudnia będzie refleksyjny recital Sławomira Pilarskiego – gitarzysty, wokalisty – zatytułowany „Z wrażliwości się nie wyrasta”.

Będzie też można spotkać się i porozmawiać przy kawie z laureatami Konkursu.

Na wydarzenie zaprasza organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie oraz współorganizatorzy: Miasto Konin i Towarzystwo Przyjaciół Konina.