Przedszkolaki w "Jedenastce" - zawód bibliotekarz

Dnia 12 lutego, przedszkolaki z grupy Pszczółki, z Przedszkola im. Krasnala Hałabały przybyły do biblioteki. Dzieci poznają różne zawody, dlatego chciały dowiedzieć czegoś więcej o pracy bibliotekarza oraz o czynnościach jakie wykonuje w swojej pracy. W związku z tym pani bibliotekarka przedstawiła dzieciom najważniejsze elementy swojej pracy. Opowiedziała też o kolejnych etapach drogi książki do biblioteki, a następnie przygotowaniu jej do wypożyczania czytelnikom. Na własne oczy mogły zobaczyć jak folią okłada się książkę.

Przedszkolakom pokazano prawdziwą plastikową kartę biblioteczną z indywidualnym kodem kreskowym. Były zachwycone, że i one mogą stać się posiadaczami tejże karty, jeśli tylko rodzic o tym zadecyduje. Krótko też opowiedziano naszym potencjalnym czytelnikom o księgozbiorze w filii, odpowiedzialności bibliotekarza za niego oraz porządku i układzie na półkach, jaki musi być zachowany w bibliotece.

Podczas drugiej części spotkania, w kąciku czytelniczym, rozmawiano o książkach, a następnie przedszkolaki odgadywały zagadki na temat znajomości bajek. Odpowiedzi udzieliły celująco! Oznacza to, że dorośli oraz panie przedszkolanki czytają dzieciom książeczki, a dzieci słuchają i zapamiętują treść. Brawo!

Miłym elementem zakończenia odwiedzin biblioteki było zapoznanie dzieci z opowiadaniem Heleny Bechlerowej „Zajączek z rozbitego lusterka”. Pani otrzymała malowanki z zajączkiem do pokolorowania w przedszkolu. Małe co nieco osłodziło spotkanie i dzieci z zadowoleniem wracały do przedszkola.