mlodzi naukowcy siodemkaKIERMASZ KSIĄŻEK

ZAPOZNAJ SIĘ

mlodzi naukowcy siodemkaUprzejmie informujemy, iż z dniem 9 września 2019 r., uległ zmianie adres e-mail Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie.

Korespondencję elektroniczną prosimy kierować na adres: sekretariat@mbp.konin.pl.

Informujemy, że adres mbp@konin.home.pl będzie dostępny do 31.12.2019 r.
Prosimy o zmiany naszych adresów e-mail w państwa elektronicznych skrzynkach kontaktowych.

Zimowe spotkanie z Anarukiem

Dawno minęły święta, skończyły się też ferie, jest połowa lutego, a zima nadal nie chce przyjść do Konina. Jak temu zaradzić? Dzieci z Przedszkola nr 4 znalazły na to sposób – przymaszerowały do Filii „Medycznej” MBP na spotkanie z młodym Eskimosem Anarukiem.

W towarzystwie bohatera niewielkiej książeczki Czesława Centkiewicza nasi goście przyswoili kilka faktów na temat życia na Grenladii, poznali tamtejsze zwierzęta i dowiedzieli się, jak to jest, gdy temperatura osiąga minus 50 stopni, a wokół widać tylko śnieg i śnieg.

Żeby trochę rozgrzać atmosferę, cała grupa przedszkolaków wzięła udział w zabawie ruchowej „Stonoga” oraz z pomocą pluszowego pingwina zagrała w kolory. Na uspokojenie kilka chwil poświęcono kolorowaniu obrazków przedstawiających sceny z życia Eskimosów.

Spotkanie z dziećmi było pierwszym z cyklu „Jak się ze mną spotkali, ci co w bajkach mieszkali”.

milowy slup 2019 rozstrzygniecie plakatZakończył się XXXIX Ogólnopolski Konkurs Poetycki MILOWY SŁUP Konin 2019. Jego rozstrzygnięcie odbędzie się 22 listopada 2019 r. o godzinie 16.00 w sali konińskiego ratusza przy ul. Wiosny Ludów 6.

Podczas uroczystości – oprócz werdyktu jury – o refleksji lirycznej nad związkiem czasu, poezji i sprawiedliwości obecnej w tegorocznych konkursowych wierszach opowie prof. dr hab. Tomasz Mizerkiewicz (historyk i teoretyk literatury, krytyk literacki – przewodniczący jury).

Uzupełnieniem listopadowego popołudnia będzie refleksyjny recital Sławomira Pilarskiego – gitarzysty, wokalisty – zatytułowany „Z wrażliwości się nie wyrasta”.

Będzie też można spotkać się i porozmawiać przy kawie z laureatami Konkursu.

Na wydarzenie zaprasza organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie oraz współorganizatorzy: Miasto Konin i Towarzystwo Przyjaciół Konina.