mlodzi naukowcy siodemka

Informujemy Czytelników
Miejskiej Biblioteki Publicznej
w Koninie,
że dnia 16.09.2019 r. (poniedziałek)

Filia "Jedenastka"

będzie czynna
w godz. 10:00-17:00.

mlodzi naukowcy siodemka

Informujemy Czytelników
Miejskiej Biblioteki Publicznej
w Koninie,
że dnia 20.09.2019 r. (piątek)
placówki biblioteczne

będą czynne
do godz. 17:00.

Przepraszamy za utrudnienia.

mlodzi naukowcy siodemkaZMIANA GODZIN OTWARCIA
FILII BIBLIOTECZNYCH

SPRAWDŹ

mlodzi naukowcy siodemkaKIERMASZ KSIĄŻEK

RÓWNIEŻ WE WRZEŚNIU

ZAPOZNAJ SIĘ

mlodzi naukowcy siodemkaZróbmy sobie przerwę na wspólne czytanie.

„Wspólne czytanie przez dzieci i rodziców, to najpiękniejszy sposób na spędzanie wolnego czasu. Czytajcie na zmianę. Czytajcie na głosy. Zadawajcie pytania. Szukajcie odpowiedzi. Nic tak nie uczy empatii, nie rozwija wyobraźni i nie mówi „kocham Cię”, jak książka przeczytana razem”.

Oddaj swój głos na Miejską Bibliotekę Publiczną w Koninie.
KINDER MLECZNA KANAPKA nagradza 300 bibliotek, które zbiorą najwięcej głosów.

Głosowanie na biblioteki trwa do 4.11.2019 r. Można oddać 1 głos, raz dziennie.

ZAGŁOSUJ NA BIBLIOTEKĘ

mlodzi naukowcy siodemkaUprzejmie informujemy, iż z dniem 9 września 2019 r., uległ zmianie adres e-mail Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie.

Korespondencję elektroniczną prosimy kierować na adres: sekretariat@mbp.konin.pl.

Informujemy, że adres mbp@konin.home.pl będzie dostępny do 31.12.2019 r.
Prosimy o zmiany naszych adresów e-mail w państwa elektronicznych skrzynkach kontaktowych.

Z kotem w roli głównej

Dzieci, które przybyły  do „Siódemki” na ostatnie wakacyjne zajęcia, czekała nie lada niespodzianka. Chcąc sprawić im radość i tym samym podziękować za wspaniałą frekwencję oraz aktywność „zorganizowaliśmy” milusińskie zwierzaki, prosto ze schroniska. Udało nam się to dzięki Panu Łukaszowi, który wyraził chęć pomocy i zjawił się w „Siódemce” z dwoma kotami.

Początkowo nieufne, powoli przyzwyczajały się do nowego otoczenia i zapachu. Przede wszystkim jednak do dzieci, które zachwycone futrzakami, aż się paliły do zabawy z nimi. Koty, jak to one, chodziły własnymi ścieżkami. Wędrowały po bibliotecznych regałach, uciekały przed dzieciakami  skacząc po książkach.

Słuchając opowieści Pana Łukasza o życiu zwierząt w schronisku, maluchy bacznie obserwowały poczynania kotków i jeśli tylko się udało, głaskały je po mięciutkim futerku.

Rozstanie z rozkosznymi zwierzakami osłodziliśmy Cukierkiem, ale nie tym do jedzenia. Bohaterem fantastycznej książki Waldemara Cichonia pt.: „Popraw się, Cukierku”. Kocie obrazki, wykonane rączkami dzieci na pewno będą miłą pamiątką czwartkowego spotkania. I zdjęcie, wykonane na zakończenie, na którym widać uśmiechnięte, „kocie” buźki.