mlodzi naukowcy siodemka

24 stycznia 2020 r.

Ruszamy
z nową stroną
Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie.

mlodzi naukowcy siodemkaMiejska Biblioteka Publiczna w Koninie zaprasza dzieci w wieku 1-5 lat z matkami, ojcami, dziadkami, opiekunami na:

STORYTIME!
Czas opowieści
.

Spotkania odbywają się:

• w każdą środę o dodz. 11.00,
  • w każdy czwartek o godz. 16.30

w Filii dla Dzieci i Młodzieży.

Zajęcia w języku angielskim poprowa Emily Protheroe - pedagożka, nauczycielka, mama.

mlodzi naukowcy siodemkaKIERMASZ KSIĄŻEK

ZAPOZNAJ SIĘ

Z kotem w roli głównej

Dzieci, które przybyły  do „Siódemki” na ostatnie wakacyjne zajęcia, czekała nie lada niespodzianka. Chcąc sprawić im radość i tym samym podziękować za wspaniałą frekwencję oraz aktywność „zorganizowaliśmy” milusińskie zwierzaki, prosto ze schroniska. Udało nam się to dzięki Panu Łukaszowi, który wyraził chęć pomocy i zjawił się w „Siódemce” z dwoma kotami.

Początkowo nieufne, powoli przyzwyczajały się do nowego otoczenia i zapachu. Przede wszystkim jednak do dzieci, które zachwycone futrzakami, aż się paliły do zabawy z nimi. Koty, jak to one, chodziły własnymi ścieżkami. Wędrowały po bibliotecznych regałach, uciekały przed dzieciakami  skacząc po książkach.

Słuchając opowieści Pana Łukasza o życiu zwierząt w schronisku, maluchy bacznie obserwowały poczynania kotków i jeśli tylko się udało, głaskały je po mięciutkim futerku.

Rozstanie z rozkosznymi zwierzakami osłodziliśmy Cukierkiem, ale nie tym do jedzenia. Bohaterem fantastycznej książki Waldemara Cichonia pt.: „Popraw się, Cukierku”. Kocie obrazki, wykonane rączkami dzieci na pewno będą miłą pamiątką czwartkowego spotkania. I zdjęcie, wykonane na zakończenie, na którym widać uśmiechnięte, „kocie” buźki.

© 2007-2020 Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie Projekt i realizacja: Paweł Szczepaniak

mlodzi naukowcy siodemkaZ okazji 75. rocznicy wyzwolenia Konina
Współpracy Polska-Wschód