mlodzi naukowcy siodemka

Informujemy Czytelników
Miejskiej Biblioteki Publicznej
w Koninie,
że dnia 16.09.2019 r. (poniedziałek)

Filia "Jedenastka"

będzie czynna
w godz. 10:00-17:00.

mlodzi naukowcy siodemka

Informujemy Czytelników
Miejskiej Biblioteki Publicznej
w Koninie,
że dnia 20.09.2019 r. (piątek)
placówki biblioteczne

będą czynne
do godz. 17:00.

Przepraszamy za utrudnienia.

mlodzi naukowcy siodemkaZMIANA GODZIN OTWARCIA
FILII BIBLIOTECZNYCH

SPRAWDŹ

mlodzi naukowcy siodemkaKIERMASZ KSIĄŻEK

RÓWNIEŻ WE WRZEŚNIU

ZAPOZNAJ SIĘ

mlodzi naukowcy siodemkaZróbmy sobie przerwę na wspólne czytanie.

„Wspólne czytanie przez dzieci i rodziców, to najpiękniejszy sposób na spędzanie wolnego czasu. Czytajcie na zmianę. Czytajcie na głosy. Zadawajcie pytania. Szukajcie odpowiedzi. Nic tak nie uczy empatii, nie rozwija wyobraźni i nie mówi „kocham Cię”, jak książka przeczytana razem”.

Oddaj swój głos na Miejską Bibliotekę Publiczną w Koninie.
KINDER MLECZNA KANAPKA nagradza 300 bibliotek, które zbiorą najwięcej głosów.

Głosowanie na biblioteki trwa do 4.11.2019 r. Można oddać 1 głos, raz dziennie.

ZAGŁOSUJ NA BIBLIOTEKĘ

mlodzi naukowcy siodemkaUprzejmie informujemy, iż z dniem 9 września 2019 r., uległ zmianie adres e-mail Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie.

Korespondencję elektroniczną prosimy kierować na adres: sekretariat@mbp.konin.pl.

Informujemy, że adres mbp@konin.home.pl będzie dostępny do 31.12.2019 r.
Prosimy o zmiany naszych adresów e-mail w państwa elektronicznych skrzynkach kontaktowych.

Wakacyjne działania w Filii "Jedenastka"

Spotkania wakacyjne w Filii na osiedlu Łężyn odznaczały się różnorodnością działań i zajęć. Oprócz nagminnego czytania książek przez uczestników, chętnie podejmowali oni inne inicjatywy, niektóre już gotowe podsunięte pomysły, a inne spontaniczne, samodzielne. W tym okresie uczestnicy chętnie malowali farbami, grali w gry planszowe czy układali puzzle. Dyskutowali o Powstaniu Warszawskim, wyszukiwali informacje w książkach, a także zaaranżowali wystawkę dla czytelników.

Drugim interesującym tematem okazała się starożytność. W związku z tym na podstawie dostępnych źródeł w bibliotece, uczestnicy utworzyli tematyczną mapę myśli. Podczas spotkań wakacyjnych w filii, uczestnicy z ogromnym zaangażowaniem okładali książki. Całości towarzyszyły pogadanki i dyskusje na temat ulubionych książek i bohaterów, ale także opowieści o własnych wyjazdach wakacyjnych i przeżytych przygodach. Był to mile i pożytecznie spędzony czas w bibliotece.

Filia „Jedenastka” zaprasza za rok. Przypominamy, że podczas całych wakacji oglądać można biblioteczną wystawę dotyczącą życia i twórczości Zofii Urbanowskiej, która mieści się w holu przy wejściu do filii.