mlodzi naukowcy siodemka

24 stycznia 2020 r.

Ruszamy
z nową stroną
Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie.

mlodzi naukowcy siodemkaMiejska Biblioteka Publiczna w Koninie zaprasza dzieci w wieku 1-5 lat z matkami, ojcami, dziadkami, opiekunami na:

STORYTIME!
Czas opowieści
.

Spotkania odbywają się:

• w każdą środę o dodz. 11.00,
  • w każdy czwartek o godz. 16.30

w Filii dla Dzieci i Młodzieży.

Zajęcia w języku angielskim poprowa Emily Protheroe - pedagożka, nauczycielka, mama.

mlodzi naukowcy siodemkaKIERMASZ KSIĄŻEK

ZAPOZNAJ SIĘ

Wakacyjne działania w Filii "Jedenastka"

Spotkania wakacyjne w Filii na osiedlu Łężyn odznaczały się różnorodnością działań i zajęć. Oprócz nagminnego czytania książek przez uczestników, chętnie podejmowali oni inne inicjatywy, niektóre już gotowe podsunięte pomysły, a inne spontaniczne, samodzielne. W tym okresie uczestnicy chętnie malowali farbami, grali w gry planszowe czy układali puzzle. Dyskutowali o Powstaniu Warszawskim, wyszukiwali informacje w książkach, a także zaaranżowali wystawkę dla czytelników.

Drugim interesującym tematem okazała się starożytność. W związku z tym na podstawie dostępnych źródeł w bibliotece, uczestnicy utworzyli tematyczną mapę myśli. Podczas spotkań wakacyjnych w filii, uczestnicy z ogromnym zaangażowaniem okładali książki. Całości towarzyszyły pogadanki i dyskusje na temat ulubionych książek i bohaterów, ale także opowieści o własnych wyjazdach wakacyjnych i przeżytych przygodach. Był to mile i pożytecznie spędzony czas w bibliotece.

Filia „Jedenastka” zaprasza za rok. Przypominamy, że podczas całych wakacji oglądać można biblioteczną wystawę dotyczącą życia i twórczości Zofii Urbanowskiej, która mieści się w holu przy wejściu do filii.

© 2007-2020 Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie Projekt i realizacja: Paweł Szczepaniak

mlodzi naukowcy siodemkaZ okazji 75. rocznicy wyzwolenia Konina
Współpracy Polska-Wschód