mlodzi naukowcy siodemka

24 stycznia 2020 r.

Ruszamy
z nową stroną
Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie.

mlodzi naukowcy siodemkaMiejska Biblioteka Publiczna w Koninie zaprasza dzieci w wieku 1-5 lat z matkami, ojcami, dziadkami, opiekunami na:

STORYTIME!
Czas opowieści
.

Spotkania odbywają się:

• w każdą środę o dodz. 11.00,
  • w każdy czwartek o godz. 16.30

w Filii dla Dzieci i Młodzieży.

Zajęcia w języku angielskim poprowa Emily Protheroe - pedagożka, nauczycielka, mama.

mlodzi naukowcy siodemkaKIERMASZ KSIĄŻEK

ZAPOZNAJ SIĘ

Niezwykły świat chemii w Filii "Siódemka"

Co można wyczarować z wody, octu lub czerwonej kapusty? Do czego może przydać się woda utleniona? Na te i wiele innych pytań szukaliśmy odpowiedzi podczas warsztatów w Filii „Siódemka”. Przewodnikiem po interesującym świecie chemii był pan Jakub Telman, słuchacz tego interesującego, a zarazem trudnego kierunku studiów.

Nasz gość pokazał w jaki sposób można zbadać odczyn substancji za pomocą soku z czerwonej kapusty, czy nadmuchać balon sodą i octem.

Dzieci z zainteresowaniem przyglądały się, jak chleb zmienia kolor na niebieski oraz tworzyły lawę w butelce. Nie zabrakło też spektakularnego „wybuchu”. Wszyscy, maluchy i ich rodzice, z uwagą obserwowali, jakie zastosowanie mogą mieć płyn do naczyń,gliceryna, jodyna i wiele innych, powszechnie dostępnych składników.

Po interesującym pokazie z udziałem chętnych dzieci, każdy uczestnik warsztatów miał okazję przeprowadzić samodzielnie eksperyment. Ta część spotkania wzbudziła największy entuzjazm.

Dziękujemy panu Jakubowi za niesamowite wrażenia.

© 2007-2020 Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie Projekt i realizacja: Paweł Szczepaniak

mlodzi naukowcy siodemkaZ okazji 75. rocznicy wyzwolenia Konina
Współpracy Polska-Wschód