mlodzi naukowcy siodemka

Informujemy Czytelników
Miejskiej Biblioteki Publicznej
w Koninie,
że dnia 16.09.2019 r. (poniedziałek)

Filia "Jedenastka"

będzie czynna
w godz. 10:00-17:00.

mlodzi naukowcy siodemka

Informujemy Czytelników
Miejskiej Biblioteki Publicznej
w Koninie,
że dnia 20.09.2019 r. (piątek)
placówki biblioteczne

będą czynne
do godz. 17:00.

Przepraszamy za utrudnienia.

mlodzi naukowcy siodemkaZMIANA GODZIN OTWARCIA
FILII BIBLIOTECZNYCH

SPRAWDŹ

mlodzi naukowcy siodemkaKIERMASZ KSIĄŻEK

RÓWNIEŻ WE WRZEŚNIU

ZAPOZNAJ SIĘ

mlodzi naukowcy siodemkaZróbmy sobie przerwę na wspólne czytanie.

„Wspólne czytanie przez dzieci i rodziców, to najpiękniejszy sposób na spędzanie wolnego czasu. Czytajcie na zmianę. Czytajcie na głosy. Zadawajcie pytania. Szukajcie odpowiedzi. Nic tak nie uczy empatii, nie rozwija wyobraźni i nie mówi „kocham Cię”, jak książka przeczytana razem”.

Oddaj swój głos na Miejską Bibliotekę Publiczną w Koninie.
KINDER MLECZNA KANAPKA nagradza 300 bibliotek, które zbiorą najwięcej głosów.

Głosowanie na biblioteki trwa do 4.11.2019 r. Można oddać 1 głos, raz dziennie.

ZAGŁOSUJ NA BIBLIOTEKĘ

mlodzi naukowcy siodemkaUprzejmie informujemy, iż z dniem 9 września 2019 r., uległ zmianie adres e-mail Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie.

Korespondencję elektroniczną prosimy kierować na adres: sekretariat@mbp.konin.pl.

Informujemy, że adres mbp@konin.home.pl będzie dostępny do 31.12.2019 r.
Prosimy o zmiany naszych adresów e-mail w państwa elektronicznych skrzynkach kontaktowych.

Niezwykły świat chemii w Filii "Siódemka"

Co można wyczarować z wody, octu lub czerwonej kapusty? Do czego może przydać się woda utleniona? Na te i wiele innych pytań szukaliśmy odpowiedzi podczas warsztatów w Filii „Siódemka”. Przewodnikiem po interesującym świecie chemii był pan Jakub Telman, słuchacz tego interesującego, a zarazem trudnego kierunku studiów.

Nasz gość pokazał w jaki sposób można zbadać odczyn substancji za pomocą soku z czerwonej kapusty, czy nadmuchać balon sodą i octem.

Dzieci z zainteresowaniem przyglądały się, jak chleb zmienia kolor na niebieski oraz tworzyły lawę w butelce. Nie zabrakło też spektakularnego „wybuchu”. Wszyscy, maluchy i ich rodzice, z uwagą obserwowali, jakie zastosowanie mogą mieć płyn do naczyń,gliceryna, jodyna i wiele innych, powszechnie dostępnych składników.

Po interesującym pokazie z udziałem chętnych dzieci, każdy uczestnik warsztatów miał okazję przeprowadzić samodzielnie eksperyment. Ta część spotkania wzbudziła największy entuzjazm.

Dziękujemy panu Jakubowi za niesamowite wrażenia.