mlodzi naukowcy siodemka

24 stycznia 2020 r.

Ruszamy
z nową stroną
Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie.

mlodzi naukowcy siodemkaMiejska Biblioteka Publiczna w Koninie zaprasza dzieci w wieku 1-5 lat z matkami, ojcami, dziadkami, opiekunami na:

STORYTIME!
Czas opowieści
.

Spotkania odbywają się:

• w każdą środę o dodz. 11.00,
  • w każdy czwartek o godz. 16.30

w Filii dla Dzieci i Młodzieży.

Zajęcia w języku angielskim poprowa Emily Protheroe - pedagożka, nauczycielka, mama.

mlodzi naukowcy siodemkaKIERMASZ KSIĄŻEK

ZAPOZNAJ SIĘ

Artystyczny Festyn Rodzinny i Strefa Literacka Biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna wzięła udział w Artystycznym Festynie Rodzinnym zorganizowanym przez fundację Konin Dzieciom. Stawiliśmy się  gotowi do czytania na głos, malowania i wszelkiego rodzaju zabawy. Do parku tłumnie przybyli  rodzice z dziećmi, więc  chętnych uczestników konkurencji i innych propozycji nie zabrakło.

Miłośnicy łamigłówek głowili się nad zagadkami literackimi. Zwolenników  zajęć kreatywnych zaprosiliśmy do wykazania się podczas tworzenia zwierzaków z eko materiałów. W parach, dziewczynki i chłopcy, ćwiczyli pamięć podczas gry planszowej. Wokół nas unosiły się w powietrze kolorowe bańki mydlane, na początku nieśmiało, potem coraz odważniej, wyżej. Dzieci ćwiczyły puszczanie baniek pod kierunkiem naszej koleżanki, która jest już ekspertem w tej dziedzinie.

Piękne buźki naszych milusińskich zmieniały swój wygląd, a to za sprawą dwóch bibliotekarek i ich magicznych kredek. Panie spełniały życzenia dzieci, które choć przez chwilę chciały być ulubionym zwierzątkiem lub bohaterem bajki. Kolejka do nich nie miała końca.

Konkurencje sportowe cieszyły się mniejszym powodzeniem, podobnie jak czytanie na głos. Za to czarodziejskie eksperymenty, doświadczenia chemiczno-laboratoryjne, przyciągnęły dzieci i dorosłych. Pan Jakub, znany już uczestnikom zajęć w bibliotece, dzielił się swoją wiedzą naukową.

Książki i zakładki były podziękowaniem od Miejskiej Biblioteki Publicznej dla tych, którzy się z nami bawili. Cieszymy się, że mogliśmy być w ten piękny dzień razem z Konin Dzieciom i wszystkimi, którzy wsparli Artystyczny Festyn Rodzinny, który jest dziełem fundacji.

© 2007-2020 Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie Projekt i realizacja: Paweł Szczepaniak

mlodzi naukowcy siodemkaZ okazji 75. rocznicy wyzwolenia Konina
Współpracy Polska-Wschód