mlodzi naukowcy siodemka

Informujemy Czytelników
Miejskiej Biblioteki Publicznej
w Koninie,
że dnia 16.09.2019 r. (poniedziałek)

Filia "Jedenastka"

będzie czynna
w godz. 10:00-17:00.

mlodzi naukowcy siodemka

Informujemy Czytelników
Miejskiej Biblioteki Publicznej
w Koninie,
że dnia 20.09.2019 r. (piątek)
placówki biblioteczne

będą czynne
do godz. 17:00.

Przepraszamy za utrudnienia.

mlodzi naukowcy siodemkaZMIANA GODZIN OTWARCIA
FILII BIBLIOTECZNYCH

SPRAWDŹ

mlodzi naukowcy siodemkaKIERMASZ KSIĄŻEK

RÓWNIEŻ WE WRZEŚNIU

ZAPOZNAJ SIĘ

mlodzi naukowcy siodemkaZróbmy sobie przerwę na wspólne czytanie.

„Wspólne czytanie przez dzieci i rodziców, to najpiękniejszy sposób na spędzanie wolnego czasu. Czytajcie na zmianę. Czytajcie na głosy. Zadawajcie pytania. Szukajcie odpowiedzi. Nic tak nie uczy empatii, nie rozwija wyobraźni i nie mówi „kocham Cię”, jak książka przeczytana razem”.

Oddaj swój głos na Miejską Bibliotekę Publiczną w Koninie.
KINDER MLECZNA KANAPKA nagradza 300 bibliotek, które zbiorą najwięcej głosów.

Głosowanie na biblioteki trwa do 4.11.2019 r. Można oddać 1 głos, raz dziennie.

ZAGŁOSUJ NA BIBLIOTEKĘ

mlodzi naukowcy siodemkaUprzejmie informujemy, iż z dniem 9 września 2019 r., uległ zmianie adres e-mail Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie.

Korespondencję elektroniczną prosimy kierować na adres: sekretariat@mbp.konin.pl.

Informujemy, że adres mbp@konin.home.pl będzie dostępny do 31.12.2019 r.
Prosimy o zmiany naszych adresów e-mail w państwa elektronicznych skrzynkach kontaktowych.

Artystyczny Festyn Rodzinny i Strefa Literacka Biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna wzięła udział w Artystycznym Festynie Rodzinnym zorganizowanym przez fundację Konin Dzieciom. Stawiliśmy się  gotowi do czytania na głos, malowania i wszelkiego rodzaju zabawy. Do parku tłumnie przybyli  rodzice z dziećmi, więc  chętnych uczestników konkurencji i innych propozycji nie zabrakło.

Miłośnicy łamigłówek głowili się nad zagadkami literackimi. Zwolenników  zajęć kreatywnych zaprosiliśmy do wykazania się podczas tworzenia zwierzaków z eko materiałów. W parach, dziewczynki i chłopcy, ćwiczyli pamięć podczas gry planszowej. Wokół nas unosiły się w powietrze kolorowe bańki mydlane, na początku nieśmiało, potem coraz odważniej, wyżej. Dzieci ćwiczyły puszczanie baniek pod kierunkiem naszej koleżanki, która jest już ekspertem w tej dziedzinie.

Piękne buźki naszych milusińskich zmieniały swój wygląd, a to za sprawą dwóch bibliotekarek i ich magicznych kredek. Panie spełniały życzenia dzieci, które choć przez chwilę chciały być ulubionym zwierzątkiem lub bohaterem bajki. Kolejka do nich nie miała końca.

Konkurencje sportowe cieszyły się mniejszym powodzeniem, podobnie jak czytanie na głos. Za to czarodziejskie eksperymenty, doświadczenia chemiczno-laboratoryjne, przyciągnęły dzieci i dorosłych. Pan Jakub, znany już uczestnikom zajęć w bibliotece, dzielił się swoją wiedzą naukową.

Książki i zakładki były podziękowaniem od Miejskiej Biblioteki Publicznej dla tych, którzy się z nami bawili. Cieszymy się, że mogliśmy być w ten piękny dzień razem z Konin Dzieciom i wszystkimi, którzy wsparli Artystyczny Festyn Rodzinny, który jest dziełem fundacji.