Ciocia Jadzia była w Rzymie. Opowiadała o Amfiteatrze Flawiuszów. To największy amfiteatr na świecie, symbol Rzymu, jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc biorąc pod uwagę zabytki. Do dziś zachwyca swoim splendorem i choć została z tej ogromnej budowli zaledwie jedna trzecia jej część, to każdego dnia przyciąga tłumy turystów by wzruszać swoim majestatem.

Koloseum - dar dla ludu rzymskiego, wybudowany na zlecenie cesarza rzymskiego Wespazjana z dynastii Flawiuszy. Miejsce spektakli i krwawych igrzysk, walk gladiatorów i dzikich zwierząt. Któż o nim nie słyszał? Zwłaszcza, że jest jednym z Siedmiu Cudów Świata.

W Filii "Chorzeń" w czwartym dniu ferii powstało takie dzieło w wersji minimalistycznej. Dzieciom na szczęście nie potrzeba było dziesięciu lat na stworzenie go, tak jak to miało miejsce w przypadku oryginału, ale co się napracowały i nacięły nożyczkami, to ich wkład i dzięki tej minipracy, chęć poznania jednego z największych pomników architektury.