mlodzi naukowcy siodemka

Informujemy Czytelników
Miejskiej Biblioteki Publicznej
w Koninie,
że dnia 16.09.2019 r. (poniedziałek)

Filia "Jedenastka"

będzie czynna
w godz. 10:00-17:00.

mlodzi naukowcy siodemka

Informujemy Czytelników
Miejskiej Biblioteki Publicznej
w Koninie,
że dnia 20.09.2019 r. (piątek)
placówki biblioteczne

będą czynne
do godz. 17:00.

Przepraszamy za utrudnienia.

mlodzi naukowcy siodemkaZMIANA GODZIN OTWARCIA
FILII BIBLIOTECZNYCH

SPRAWDŹ

mlodzi naukowcy siodemkaKIERMASZ KSIĄŻEK

RÓWNIEŻ WE WRZEŚNIU

ZAPOZNAJ SIĘ

mlodzi naukowcy siodemkaZróbmy sobie przerwę na wspólne czytanie.

„Wspólne czytanie przez dzieci i rodziców, to najpiękniejszy sposób na spędzanie wolnego czasu. Czytajcie na zmianę. Czytajcie na głosy. Zadawajcie pytania. Szukajcie odpowiedzi. Nic tak nie uczy empatii, nie rozwija wyobraźni i nie mówi „kocham Cię”, jak książka przeczytana razem”.

Oddaj swój głos na Miejską Bibliotekę Publiczną w Koninie.
KINDER MLECZNA KANAPKA nagradza 300 bibliotek, które zbiorą najwięcej głosów.

Głosowanie na biblioteki trwa do 4.11.2019 r. Można oddać 1 głos, raz dziennie.

ZAGŁOSUJ NA BIBLIOTEKĘ

mlodzi naukowcy siodemkaUprzejmie informujemy, iż z dniem 9 września 2019 r., uległ zmianie adres e-mail Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie.

Korespondencję elektroniczną prosimy kierować na adres: sekretariat@mbp.konin.pl.

Informujemy, że adres mbp@konin.home.pl będzie dostępny do 31.12.2019 r.
Prosimy o zmiany naszych adresów e-mail w państwa elektronicznych skrzynkach kontaktowych.

Narodowe Czytanie 2019

Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie, Miasto Konin, Starostwo Powiatowe w Koninie, Koniński Dom Kultury, zapraszają  na Narodowe Czytanie 2019, które odbędzie się 7 września 2019 r. w godz. 11.30 do 13.30 w Konińskim Domu Kultury, pl. Niepodległości 1.

Podczas tegorocznej odsłony ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie. Prezydent RP Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru ośmiu nowel z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta RP. Nowele na ósme Narodowe Czytanie to:

1. Dobra pani – Eliza Orzeszkowa;
  2. Dym – Maria Konopnicka;
  3. Katarynka – Bolesław Prus;
  4. Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz;
  5. Orka – Władysław Stanisław Reymont;
  6. Rozdziobią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski;
  7. Sachem – Henryk Sienkiewicz;
  8. Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski.

Wybrane fragmenty nowel czytać będą m.in.: Prezydent Miasta Konina
– Piotr Korytkowski, Starosta Koniński – Stanisław Bielik, wybitny polski aktor filmowy i teatralny - Daniel Olbrychski.

Następnie odbędzie się spotkanie autorskie z Danielem Olbrychskim, które poprowadzi Katarzyna Roszak-Markowska.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa tematycznie związana z czytanymi nowelami, z wykorzystaniem zbiorów własnych MBP w Koninie, a na gitarze zagra Agata Szczęsna –uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Technicznych w Sompolnie.

Narodowe Czytanie to również okazja do otrzymania okolicznościowej pieczęci na kartach nowel przyniesionych z domowej biblioteki.

Na Narodowe Czytanie obowiązuje wstęp wolny.

Program:

• 11.30 – rozpoczęcie uroczystości, powitanie gości i uczestników Narodowego Czytania, odczytanie okolicznościowego listu Prezydenta RP przez Damiana Kruczkowskiego, dyrektora MBP w Koninie,
  • 11.45 - głośne czytanie fragmentów nowel (przedstawiciele: samorządów miasta i powiatu, kultury i oświaty, konińscy przedsiębiorcy), Daniel Olbrychski przeczyta fragment Sachem Henryka Sienkiewicza,
  • 12.25 - spotkanie autorskie z Danielem Olbrychskim, które poprowadzi Katarzyna Roszak-Markowska,
  • 13.15 - wręczenie książek z okolicznościową pieczęcią Narodowego Czytania 2019
  • 13.30 – zakończenie uroczystości.

Współorganizatorzy:

• Miasto Konin
  • Starostwo Powiatowe w Koninie
  • Koniński Dom Kultury

Sponsorzy:

• Starostwo Powiatowe w Koninie
  • Beza Krówka i Kogel-Mogel w Koninie
  • Wyższa Szkoła Kadr Menadżerskich w Koninie
  • Międzyzakładowy Związek Zawodowy Hutników i Pracowników  z/s w Aluminium Konin - IMPEXMETAL S.A.
  • Organizacja Międzyzakładowa Niezależny Związek Zawodowy „SOLIDARNOŚĆ” z/s w Aluminium Konin
  • Centrum Ubezpieczeń i Leasingu  Wiktorski/Wielgórecki Sp. z o.o. Przedstawicielstwo Generalne UNIQA TU SA. w Koninie
  • Fabryka Materaców Hevea S. C. w Ślesinie
  • Pan Bartosz Małaczek - Dyrektor biura poselskiego Tomasza Nowaka