mlodzi naukowcy siodemka

Informujemy Czytelników
Miejskiej Biblioteki Publicznej
w Koninie,
że dnia 16.09.2019 r. (poniedziałek)

Filia "Jedenastka"

będzie czynna
w godz. 10:00-17:00.

mlodzi naukowcy siodemka

Informujemy Czytelników
Miejskiej Biblioteki Publicznej
w Koninie,
że dnia 20.09.2019 r. (piątek)
placówki biblioteczne

będą czynne
do godz. 17:00.

Przepraszamy za utrudnienia.

mlodzi naukowcy siodemkaZMIANA GODZIN OTWARCIA
FILII BIBLIOTECZNYCH

SPRAWDŹ

mlodzi naukowcy siodemkaKIERMASZ KSIĄŻEK

RÓWNIEŻ WE WRZEŚNIU

ZAPOZNAJ SIĘ

mlodzi naukowcy siodemkaZróbmy sobie przerwę na wspólne czytanie.

„Wspólne czytanie przez dzieci i rodziców, to najpiękniejszy sposób na spędzanie wolnego czasu. Czytajcie na zmianę. Czytajcie na głosy. Zadawajcie pytania. Szukajcie odpowiedzi. Nic tak nie uczy empatii, nie rozwija wyobraźni i nie mówi „kocham Cię”, jak książka przeczytana razem”.

Oddaj swój głos na Miejską Bibliotekę Publiczną w Koninie.
KINDER MLECZNA KANAPKA nagradza 300 bibliotek, które zbiorą najwięcej głosów.

Głosowanie na biblioteki trwa do 4.11.2019 r. Można oddać 1 głos, raz dziennie.

ZAGŁOSUJ NA BIBLIOTEKĘ

mlodzi naukowcy siodemkaUprzejmie informujemy, iż z dniem 9 września 2019 r., uległ zmianie adres e-mail Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie.

Korespondencję elektroniczną prosimy kierować na adres: sekretariat@mbp.konin.pl.

Informujemy, że adres mbp@konin.home.pl będzie dostępny do 31.12.2019 r.
Prosimy o zmiany naszych adresów e-mail w państwa elektronicznych skrzynkach kontaktowych.

Narodowe Czytanie nowel polskich

Podczas tegorocznej odsłony ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie. Prezydent RP Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru ośmiu nowel z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta RP.

Wybrane fragmenty nowel, w Konińskim Domu Kultury, czytali m.in.: Prezydent Miasta Konina - Piotr Korytkowski, Starosta Koniński - Stanisław Bielik oraz wybitny polski aktor filmowy i teatralny - Daniel Olbrychski, który był gościem specjalnym wydarzenia zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Koninie. Po przeczytaniu nowel odbyło się spotkanie autorskie z Danielem Olbrychskim, które poprowadziła Izabela O'Sullivan. Wszystkim uczestnikom Narodowego Czytania rozdaliśmy egzemplarze noweli "Sachem" Henryka Sienkiewicza ostemplowane okolicznościową pieczęcią Narodowego Czytania 2019, pod którą z niezwykłą starannością składał autografy Daniel Olbrychski.
Współorganizatorami wydarzenia byli: Koniński Dom Kultury, Miasto Konin i Starostwo Powiatowe.

Szczególne podziękowania składamy naszym sponsorom, bez których zorganizowanie Narodowego Czytania 2019 z tak znakomitą obsadą aktorską byłoby niemożliwe.