mlodzi naukowcy siodemkaKIERMASZ KSIĄŻEK

ZAPOZNAJ SIĘ

mlodzi naukowcy siodemkaUprzejmie informujemy, iż z dniem 9 września 2019 r., uległ zmianie adres e-mail Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie.

Korespondencję elektroniczną prosimy kierować na adres: sekretariat@mbp.konin.pl.

Informujemy, że adres mbp@konin.home.pl będzie dostępny do 31.12.2019 r.
Prosimy o zmiany naszych adresów e-mail w państwa elektronicznych skrzynkach kontaktowych.

Narodowe Czytanie nowel polskich

Podczas tegorocznej odsłony ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie. Prezydent RP Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru ośmiu nowel z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta RP.

Wybrane fragmenty nowel, w Konińskim Domu Kultury, czytali m.in.: Prezydent Miasta Konina - Piotr Korytkowski, Starosta Koniński - Stanisław Bielik oraz wybitny polski aktor filmowy i teatralny - Daniel Olbrychski, który był gościem specjalnym wydarzenia zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Koninie. Po przeczytaniu nowel odbyło się spotkanie autorskie z Danielem Olbrychskim, które poprowadziła Izabela O'Sullivan. Wszystkim uczestnikom Narodowego Czytania rozdaliśmy egzemplarze noweli "Sachem" Henryka Sienkiewicza ostemplowane okolicznościową pieczęcią Narodowego Czytania 2019, pod którą z niezwykłą starannością składał autografy Daniel Olbrychski.
Współorganizatorami wydarzenia byli: Koniński Dom Kultury, Miasto Konin i Starostwo Powiatowe.

Szczególne podziękowania składamy naszym sponsorom, bez których zorganizowanie Narodowego Czytania 2019 z tak znakomitą obsadą aktorską byłoby niemożliwe.

milowy slup 2019 rozstrzygniecie plakatZakończył się XXXIX Ogólnopolski Konkurs Poetycki MILOWY SŁUP Konin 2019. Jego rozstrzygnięcie odbędzie się 22 listopada 2019 r. o godzinie 16.00 w sali konińskiego ratusza przy ul. Wiosny Ludów 6.

Podczas uroczystości – oprócz werdyktu jury – o refleksji lirycznej nad związkiem czasu, poezji i sprawiedliwości obecnej w tegorocznych konkursowych wierszach opowie prof. dr hab. Tomasz Mizerkiewicz (historyk i teoretyk literatury, krytyk literacki – przewodniczący jury).

Uzupełnieniem listopadowego popołudnia będzie refleksyjny recital Sławomira Pilarskiego – gitarzysty, wokalisty – zatytułowany „Z wrażliwości się nie wyrasta”.

Będzie też można spotkać się i porozmawiać przy kawie z laureatami Konkursu.

Na wydarzenie zaprasza organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie oraz współorganizatorzy: Miasto Konin i Towarzystwo Przyjaciół Konina.