mlodzi naukowcy siodemka

Informujemy Czytelników
Miejskiej Biblioteki Publicznej
w Koninie,
że dnia 16.09.2019 r. (poniedziałek)

Filia "Jedenastka"

będzie czynna
w godz. 10:00-17:00.

mlodzi naukowcy siodemka

Informujemy Czytelników
Miejskiej Biblioteki Publicznej
w Koninie,
że dnia 20.09.2019 r. (piątek)
placówki biblioteczne

będą czynne
do godz. 17:00.

Przepraszamy za utrudnienia.

mlodzi naukowcy siodemkaZMIANA GODZIN OTWARCIA
FILII BIBLIOTECZNYCH

SPRAWDŹ

mlodzi naukowcy siodemkaKIERMASZ KSIĄŻEK

RÓWNIEŻ WE WRZEŚNIU

ZAPOZNAJ SIĘ

mlodzi naukowcy siodemkaZróbmy sobie przerwę na wspólne czytanie.

„Wspólne czytanie przez dzieci i rodziców, to najpiękniejszy sposób na spędzanie wolnego czasu. Czytajcie na zmianę. Czytajcie na głosy. Zadawajcie pytania. Szukajcie odpowiedzi. Nic tak nie uczy empatii, nie rozwija wyobraźni i nie mówi „kocham Cię”, jak książka przeczytana razem”.

Oddaj swój głos na Miejską Bibliotekę Publiczną w Koninie.
KINDER MLECZNA KANAPKA nagradza 300 bibliotek, które zbiorą najwięcej głosów.

Głosowanie na biblioteki trwa do 4.11.2019 r. Można oddać 1 głos, raz dziennie.

ZAGŁOSUJ NA BIBLIOTEKĘ

mlodzi naukowcy siodemkaUprzejmie informujemy, iż z dniem 9 września 2019 r., uległ zmianie adres e-mail Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie.

Korespondencję elektroniczną prosimy kierować na adres: sekretariat@mbp.konin.pl.

Informujemy, że adres mbp@konin.home.pl będzie dostępny do 31.12.2019 r.
Prosimy o zmiany naszych adresów e-mail w państwa elektronicznych skrzynkach kontaktowych.

Czytanie i pisanie to miłe okrywanie - Dbam o siebie

Filia "Chorzeń" MBP w Koninie wraz z Przedszkolem nr 16, grupą "Sówki", realizuje program "Czytanie i pisanie to miłe okrywanie". Pierwsze spotkanie odbyło się 11 września 2019 roku z panią pielęgniarką i dotyczyło higienicznego trybu życia. "Dbam o siebie" czyli pogadanka o prawidłowym odżywianiu się, ubieraniu stosownie do pory roku i zapobieganiu chorobom.

Nasz gość uświadomił dzieciom konieczność przyjmowania leków w czasie choroby, zaleconych przez lekarza i podawanych wyłącznie przez rodziców. Następnie przedszkolaki wysłuchały opowiadania "Strupek" wprowadzające do drugiej części spotkania. Pani Maria zademonstrowała apteczkę, w której mieszczą się przedmioty do pierwszej pomocy przy małych urazach. Okazało się, że powakacyjnych urazów było kilka, które należało opatrzyć.

Maluchy chętnie poddawały się opiece pani pielęgniarki. Do przedszkola wracały z plastrami w kształcie kokardek i innych figur geometrycznych. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i rodzinnej atmosferze.

Na koniec dzieci wręczyły gościowi własnoręcznie wykonany upominek.