mlodzi naukowcy siodemka

24 stycznia 2020 r.

Ruszamy
z nową stroną
Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie.

mlodzi naukowcy siodemkaMiejska Biblioteka Publiczna w Koninie zaprasza dzieci w wieku 1-5 lat z matkami, ojcami, dziadkami, opiekunami na:

STORYTIME!
Czas opowieści
.

Spotkania odbywają się:

• w każdą środę o dodz. 11.00,
  • w każdy czwartek o godz. 16.30

w Filii dla Dzieci i Młodzieży.

Zajęcia w języku angielskim poprowa Emily Protheroe - pedagożka, nauczycielka, mama.

mlodzi naukowcy siodemkaKIERMASZ KSIĄŻEK

ZAPOZNAJ SIĘ

Czytanie i pisanie to miłe okrywanie - Dbam o siebie

Filia "Chorzeń" MBP w Koninie wraz z Przedszkolem nr 16, grupą "Sówki", realizuje program "Czytanie i pisanie to miłe okrywanie". Pierwsze spotkanie odbyło się 11 września 2019 roku z panią pielęgniarką i dotyczyło higienicznego trybu życia. "Dbam o siebie" czyli pogadanka o prawidłowym odżywianiu się, ubieraniu stosownie do pory roku i zapobieganiu chorobom.

Nasz gość uświadomił dzieciom konieczność przyjmowania leków w czasie choroby, zaleconych przez lekarza i podawanych wyłącznie przez rodziców. Następnie przedszkolaki wysłuchały opowiadania "Strupek" wprowadzające do drugiej części spotkania. Pani Maria zademonstrowała apteczkę, w której mieszczą się przedmioty do pierwszej pomocy przy małych urazach. Okazało się, że powakacyjnych urazów było kilka, które należało opatrzyć.

Maluchy chętnie poddawały się opiece pani pielęgniarki. Do przedszkola wracały z plastrami w kształcie kokardek i innych figur geometrycznych. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i rodzinnej atmosferze.

Na koniec dzieci wręczyły gościowi własnoręcznie wykonany upominek.

© 2007-2020 Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie Projekt i realizacja: Paweł Szczepaniak

mlodzi naukowcy siodemkaZ okazji 75. rocznicy wyzwolenia Konina
Współpracy Polska-Wschód