Swoją wizytę zapowiedzieli na dzisiaj uczniowie klasy czwartej Szkoły Podstawowej w Gosławicach. Pozytywnie nastawione, z niecierpliwością czekałyśmy na nich w bibliotece. Przyszli uśmiechnięci i zadowoleni, pewnie spacer w jesiennym słońcu nastroił ich tak radośnie.

Czwartoklasiści zainteresowani byli zbiorami biblioteki, rozmieszczeniem książek na półkach, ich tematyką. I na tym właściwie entuzjazm uczniów się skończył. Książki nie są w kręgu ich zainteresowań, może ewentualnie te o Harrym Potterze. Zdałyśmy sobie sprawę, że czeka nas niezwykle trudne zadanie. Zachęcić dzieci do czytania, przekonać je, że książka może być atrakcyjną formą relaksu.

Duży wybór książek w bibliotece pozwala na znalezienie odpowiedniej dla siebie literatury. Wśród naszych propozycji znalazły się książki przygodowe, podróżnicze, fantasy. Do głośnego czytania wybrałyśmy fragment powieści „Czarownica piętro niżej” Marcina Szczygielskiego.

Czy przekonałyśmy dzieciaki, że warto czytać? To się okaże.