Jest taka biblioteka w Koninie, ukryta trochę za hotelem, a trochę za rozłożystym, starym drzewem i tylko wybrani wiedzą gdzie jej szukać. Mieści w sobie najcenniejsze ze wszystkich skarbów na świecie - OPOWIEŚCI.  A te mieszkają w książkach. Nie jest łatwo opowiedzieć o tym kiedy i skąd się tam  wzięły. Może to zasługa "Papiernika" z niewyobrażalnie pięknej książki Rocha Urbaniaka?

Szukaliśmy dzisiaj tych skarbów z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 4, (klasa 3a) w Miejskiej Bibliotece Publicznej, odwiedzając  Filię dla Dzieci i Młodzieży, Wypożyczalnię "Książek Mówionych" i Zbiorów Muzycznych, Czytelnię oraz Wypożyczalnię Główną i zachęcając naszych małych czytelników, by mieli otwarte oczy i wyobraźnię, która pozwoli im uwierzyć w to co widzą.