Co zrobić, by zostać czytelnikiem? Jak wypożyczamy książki? Na czym polega praca bibliotekarza? O tym, co dzieje się w bibliotece romawialiśmy w "Siódemce" z dziećmi z przedszkola Pentliczek. Maluchy zwiedziły całą filię, dowiedziały się,co robimy w wypożyczalni, jak zapisać się do biblioteki i wypożyczyć książkę, oraz jaką funkcję pełni czytelnia. Dzieci oglądały książki, których nie spotykają na co dzień, o nietypowych formatach i takie sprzed stu lat.

Po zwiedzaniu przedszkolaki poznały opowiadanie "Franklin i książka z biblioteki". Maluchy przejęte słuchały opowieści o perypetiach bohatera, który zgubił książkę. Przypomnieliśmy sobie wspólnie, jak należy dbać o książki, by długo służyły i cieszyły kolejnych czytelników.

Spotkanie podsumowaliśmy pracą plastyczną. Wykonane z papieru i filcu żółwie sprawiły dzieciom dużą frajdę.