21 listopada do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie (MBP) dziarsko wkroczyła klasa pierwsza "a" ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Koninie. Było to ich pierwsze spotkanie z tak dużą biblioteką.

Padały różne pytania, między innymi Kto jest najważniejszy w bibliotece? Oczywiście książka i to była prawidłowa odpowiedź. Dzieci zapomniały wspomnieć, że równie ważni są czytelnicy, dzięki nim biblioteka nie staje się zwykłym magazynem.

Była rozmowa o bibliotece i księgarni, oglądanie książek i czasopism oraz gimnastyka dla języka – oczywiście z książką.

Po szybkim ćwiczeniu mowy, pierwszoklasiści obejrzeli najmniejszą książeczkę oraz najcięższą i największą księgę w naszej placówce.

Wszyscy zjedli porządne śniadanie, mieli więc siły na zmierzenie się z ciężarem wielkiego tomiska.

Na koniec zajęć nie mogło zabraknąć rysowania.

Następne spotkanie z klasą w grudniu.