21 listopada do MBP dziarsko wkroczyła klasa I a ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Koninie. Było to ich pierwsze spotkanie z tak dużą biblioteką. Padały różne pytania, m.in. „Kto jest najważniejszy w bibliotece? Oczywiście książka i to była prawidłowa odpowiedź. Dzieci zapomniały wspomnieć, że równie ważni są czytelnicy, dzięki nim biblioteka nie staje się zwykłym magazynem.

Była rozmowa o bibliotece i księgarni, oglądanie książek i czasopism oraz gimnastyka dla języka – oczywiście z książką. Po szybkim ćwiczeniu mowy, pierwszoklasiści obejrzeli najmniejszą książeczkę oraz najcięższą i największą księgę w naszej placówce. Wszyscy zjedli porządne śniadanie, mieli więc siły na zmierzenie się z ciężarem wielkiego tomiska. Na koniec zajęć nie mogło zabraknąć rysowania. Następne spotkanie z klasą w grudniu.