Czwartek to dzień odwiedzin. Kolejną klasą, która przyszła na spotkanie do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie była klasa druga "a" ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Koninie. Niektórzy uczniowie są już czytelnikami, inni jeszcze się wahają.

Na pierwszym spotkaniu przypomnieliśmy sobie czym różni się księgarnia od biblioteki, jak rozpoznać książki, które mieszkają na bibliotecznych półkach, czym różni się kupowanie książek do własnej biblioteczki od wypożyczania.

W Czytelni na dzieci czekały także czasopisma Kumpel i Świerszczyk, które były wertowane przez uczniów. Zaciekawienie wzbudziła książka o kupie. Wszyscy chcieli ją czytać i oglądać, ale niestety czas płynie nieubłaganie, więc drugoklasiści zostali zaproszeni do Filii dla Dzieci i Młodzieży, gdzie mogą tę książeczkę wypożyczyć.

Nie mniejszą popularnością cieszyła się najmniejsza książeczka, bardzo smakowita, ponieważ opowiadała o słodkościach z czekolady.  Pod koniec zajęć dzieci zakasały rękawy i wzięły się do kolorowania.

Przy wyjściu czekała na uczniów najcięższa i największa księga, która wskakiwała w drobniutkie rączki. Klasa dryga dzielnie prężyła muskuły i wszyscy dali radę zważyć duuużą książkę.

Dzieci, opuszczając naszą bibliotekę, były już z nią za pan brat.