W poniedziałek 18 lipca 2022 r. Seniorzy z "Laboratorium Dojrzałości", uczestniczyli w spacerze historycznym z animatorką grupy Belindą Tomczak oraz Damianem Kruczkowskim - dyrektorem MBP w Koninie (regionalistą, z zamiłowania również etnologiem i antropologiem.)

Tematem spaceru były ZABYTKI STAREGO KONINA. Grupa spotkała się o godzinie 11.00 w starej części Konina przed budynkiem Urzędu Miejskiego na Placu Wolności. Pogoda tego dnia dopisała, dlatego Seniorzy mogli podziwiać piękno naszego miasta. Na trasie spaceru znalazły się najważniejsze zabytkowe obiekty starej części Konina takie, jak: Dworek Zofii Urbanowskiej, Plac Zamkowy, Synagoga, Kościół Św. Bartłomieja, Słup drogowy, Kościół Ewangelicko - Augsburski. Oprócz zwiedzania zabytków, uczestnicy spotkania mogli zdobyć wiele cennych informacji na temat historii naszego miasta.

Spacer historyczny ZABYTKI STAREGO KONINA zorganizowany został w ramach projektu LABORATORIUM DOJRZAŁOŚCI. Senior w konińskiej bibliotece. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Kultury w ramach Partnerstwa dla książki.

Ministerstwo Kultury I Dziedzictwa Narodowego

Instytut Książki