Theo RichmondZ wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Theo Richmonda, brytyjskiego reżysera filmowego, scenarzysty, a dla nas przede wszystkim autora książki "Uporczywe echo. Sztetl Konin - poszukiwanie" - kroniki losów konińskiego sztetla.

Plakat kiermaszu ksiażek#bankkultury otwiera swój skarbiec!

MBP w Koninie zaprasza na kiermasz książek na zakończenie wakacji.

Każda książka 3 złote!

26 sierpnia 2022 10.00-17.00

Przed MBP w Koninie, ul. Dworcowa 13

castingWszyscy, którzy marzą o karierze aktorskiej i chcieliby sprawdzić siebie na teatralnych deskach zapraszamy do wzięcia udziału w castingu do autorskiego spektaklu. Nie muszą mieć państwo doświadczenia! Poszukujemy osób sprawnych fizycznie, nie bojących się sceny, chętnych do zaangażowania w projekt.

Przesłuchania odbędą się 14 lipca 2022 r. od godz. 10.00 do 15.00 w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie przy ul. Dworcowa 13. Preferowany wiek: 18-50 (nie wymagany).

Jeśli mają Państwo pytania, tub nie mogą pojawić się na przesłuchaniu, prosimy o kontakt:

• Facebook: Szantal Strzelińska
  • Instagram: @szantal_strzelinska

wymienialnia ksiazekMasz w domu książki, które przeczytałeś? Brakuje ci już miejsca na książki? Szukasz interesujących książek? Lubisz wygrywać książki? Chciałbyś spotkać się z ciekawymi ludźmi? A może masz ochotę na lokalne przysmaki?

Przynieś swoje książki, wymień się nimi z innymi miłośnikami książek, sprzedaj książki, kup interesujące książki, odpowiedz na pytanie i wygraj książkę w bibliotecznej loterii.

Oprócz książek możesz przynieść płyty winylowe, filmy DVD, mapy, stare dokumenty, monety i inne drobiazgi.

W programie mnóstwo atrakcji! Zapraszamy!

Gdzie: plac przed Miejską Biblioteką Publiczną im. Zofii Urbanowskiej w Koninie, ul. Dworcowa 13

wymienialnia ksiazekMasz w domu książki, które przeczytałeś? Brakuje ci już miejsca na książki? Szukasz interesujących książek? Lubisz wygrywać książki? Chciałbyś spotkać się z ciekawymi ludźmi? A może masz ochotę na lokalne przysmaki i dobrą kawę?

Zapraszamy na 1. edycję WYMIENIALNI KSIĄŻEK.

Oprócz książek możesz przynieść płyty winylowe, filmy DVD, mapy, stare dokumenty, monet.

• kiedy: 2 lipca 2022 r.
  • gdzie: plac przed Miejską Biblioteką Publiczną im. Zofii Urbanowskiej w Koninie, ul. Dworcowa 13
  • OBOWIĄZUJE REZERWACJA MIEJSC: telefonicznie: 63 249 11 50, lub osobiście w Wypożyczalni Głównej, ul. Dworcowa 13, w godzinach pracy biblioteki.

Będzie mnóstwo innych atrakcji. O szczegółach poinformujemy wkrótce.

plakat lykke wozniakZapraszamy do MBP w Koninie (ul. Dworcowa 13) na spotkania zorganizowane w ramach Festiwalu Ludzie Książki, który jest częścią projektu "Sztuczna inteligencja w służbie książki", a finansowany jest przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię w ramach funduszy EOG i funduszy norweskich.

• 3 czerwca 2022 r., godz. 12.00 - Marcel Woźniak - warsztaty "Krytyka to nie hejt - jak mówić prawdę i nie obrażać".
  • 3 czerwca 2022 r., godz. 18.00 - Nina Lykke - spotkanie autorskie (prowadzący: Marcel Woźniak).

19 kwietnia przypadała 79. rocznica powstania w getcie warszawskim. Z tej okazji Filia „Siódemka” zaprosiła na spotkanie z historią dzieci z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci przy Szkole Podstawowej nr 3. Temat wojny, jak najbardziej aktualny w tym czasie, jest to bardzo trudny temat do rozmów. Jako, że uczestnicy to w większości  uczniowie 2 klasy szkoły podstawowej, skupiliśmy się bardziej na emocjach i odczuciach związanych z wojną i stanem zagrożenia bezpieczeństwa.

Opowiadanie Pawła Beręsewicza pod tytułem Strasznie, strasznie, zostało przygotowane na tegoroczne obchody rocznicy Powstania w Getcie warszawskim przez Muzeum POLIN dla uczniów klasy 1-3 szkoły podstawowej.

Filia "Chorzeń" kolejny raz przyłączyła się do tej akcji i na podstawie scenariusza załączonego do opowiadania przeprowadziła lekcję biblioteczną wśród uczniów klasy 3d Szkoły Podstawowej nr 9 w Koninie.