Ferie w bibliotece dobiegły końca, w związku z tym nastąpił czas podsumowania. Podczas zajęć uczestnicy z zapałem realizowali swoje umiejętności plastyczne. Bogata wyobraźnia dzieci pozwoliła uchwycić interesujące obrazy w oryginalnych pracach. Nasi najmłodsi czytelnicy pracowali grupowo i indywidualnie.

Dziewczynki tworzyły projekty biżuterii, a chłopcy prace z wykorzystaniem farb. Wszystkie dzieci z zapałem zaangażowały się do wykonania ozdobnych wazoników ze słoiczków. Do wykonywania prac plastycznych wykorzystywano różne materiały, dzięki czemu uzyskiwano techniki mieszane.

W chwilach wolnych uczestnicy przeglądali półki z książkami dla młodszych czytelników, chętnie zapoznając się z ich fragmentami . Dyskutowano na temat różnych pozycji książkowych.

Podczas spotkań, dzieci miały możliwość oglądania filmów animowanych na podstawie baśni Andersena, jednocześnie przeglądali różne wydania baśni autora ze zwróceniem uwagi na ilustracje.

Oczywiście dopełnieniem atrakcyjności pobytu w bibliotece były ćwiczenia jogi z jednoczesnym słuchaniem muzyki relaksacyjnej.

Na spotkaniach w Filii „Łężyn” nie zabrakło muzyki, miłych pogawędek oraz słodkiego co nieco.

Na zakończenie wykonano wystawkę ciekawszych prac.