Zajęcia i warsztaty
- Szczegóły
- Kategoria: Zajęcia i warsztaty
O tym, że Bajkowozy kryją w sobie niezliczoną ilość skarbów przekonaliśmy się już nie raz. Są to przede wszystkim ciekawe, pięknie zilustrowane, warte uwagi wydawnictwa dla dzieci, ale też dodatkowe niespodzianki, ukryte w zaczarowanych szufladach „domków”. Jedną z książek, która przykuwa uwagę jest tytuł „Pikotek chce być odkryty” autorstwa Tomasza Samojlika. Podczas czwartkowego spotkania w Filii „Siódemka” zapoznaliśmy się z przygodami leśnych zwierząt z tej bajki.
Więcej o: Bajkowozy – Światowy Dzień Lasu w Filii „Siódemka”
- Szczegóły
- Kategoria: Zajęcia i warsztaty
14 marca to Dzień Motyla i Dzień Matematyki. W Filii „Chorzeń” obchodziliśmy je wraz z przedszkolakami z grupy „Żyrafki” Przedszkola nr 16 oraz uczniami klasy specjalnej Szkoły Podstawowej nr 9. Połączenie tych dwóch wydarzeń sprowadziło do przeprowadzenia zajęcia przyrodniczo- matematycznego.
Więcej o: Zajęcia przyrodniczo-matematyczne w Filii "Chorzeń"
- Szczegóły
- Kategoria: Zajęcia i warsztaty
W piątek, 3 marca 2023 r., dzieci z Przedszkola Akademia Smyka przyszły do Filii „Starówka” aby razem z naszą biblioteką obchodzić „Dzień Dinozaura”.
Dzieci przypomniały sobie zasady obowiązujące w bibliotece i udały się do baśniowej krainy Diplodoka i Stegozaura. Przedszkolaki bardzo lubią opowieści o dinozaurach i innych stworzeniach prehistorycznych. Były rozmowy o różnych gatunkach zwierząt prehistorycznych, o tym skąd wiemy jak wyglądały i co jadły? Dlaczego wyginęły i co po nich pozostało? Były gry i zabawy w krainie dinozaurów oraz malowanie portretów diplodoka i tyranozaura.
- Szczegóły
- Kategoria: Zajęcia i warsztaty
Czym są łamańce językowe i co one nam dają? Łamańce językowe to frazy lub całe zdania, które wyjątkowo trudno wypowiedzieć.
Podczas wymawiania łamańców, nasz język „plącze się” i „łamiemy go” na trudnych do wymówienia słowach. Łamańce językowe, chociaż niezmiernie nas bawią, pomagają ćwiczyć naszą wymowę. Są nieodzownym narzędziem pracy aktorów i lektorów – poprawiają dykcję oraz artykulację. Dzięki takim ćwiczeniom nasza wymowa staje się wyraźna i łatwa do zrozumienia dla słuchaczy.
- Szczegóły
- Kategoria: Zajęcia i warsztaty
2. marca Bibliotekę odwiedziła klasa 3a ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Koninie.
Pierwszym etapem wyprawy naszych gości była Wypożyczalnia Główna, gdzie uzyskali oni podstawowe i niezbędne informacje na temat zgromadzonego w niej księgozbioru, zasad zapisania się do biblioteki oraz wyszukiwania i wypożyczania książek. I co najważniejsze i co szczególnie lubimy – dzieci wprost prześcigały się w zadawaniu pytań, często zaskakujących, na które nam, gospodarzom, wcale nie tak łatwo przychodziło nadążanie z udzielaniem odpowiedzi.
- Szczegóły
- Kategoria: Zajęcia i warsztaty
W czwartkowy poranek, radosne przedszkolaki, odwiedziły Wypożyczalnię dla Dzieci i Młodzieży. Co to jest sztuka? Co rozumiemy przez pojęcie sztuki? I co mianem sztuki można określić? Na wszystkie te pytania bezbłędnie odpowiedziały dzieci z grupy Biedronek, z Przedszkola nr 7 "Bolek i Lolek" w Koninie.
- Szczegóły
- Kategoria: Zajęcia i warsztaty
28 lutego Filię "Chorzeń" odwiedziły dzieci z klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Koninie. Jako że była to pierwsza wizyta świeżo upieczonych uczniów, spotkanie miało na celu zapoznanie pierwszoklasistów z biblioteką, jej księgozbiorem, a także potrzebą obecności biblioteki na rynku kultury.
Dzieci dowiedziały się, jak powstaje książka, przy pomocy prezentacji poznały pokrótce jej podróż od pomysłu autora i spisania go na karty papieru bądź innego nośnika aż do do księgarni. Prezentacja przeróżnej wielkości i grubości woluminów nadała sensu temu pokazowi.
- Szczegóły
- Kategoria: Zajęcia i warsztaty
27 lutego przypada rocznica śmierci Plastusiowej Mamy - autorki ponad trzydziestu utworów adresowanych do najmłodszych czytelników. Któż nie zna z dzieciństwa „Rogasia z doliny Roztoki”, „Kajtkowych przygód” czy „Kukuryku na ręczniku”?! O plastelinowym ludku nie wspominając.
Strona 1 z 47