Do Filii "Jedenastka po "ABC dobrych manier"

Opublikowano: 31.10.2017

W dniu 24 października 2017 roku klasa pierwsza ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Koninie przybyła do biblioteki. Najmłodsi uczniowie odbyli pierwszą lekcję biblioteczną.

Oczywiście dzieci już wcześniej odwiedzały bibliotekę w przedszkolu. Tym razem duży nacisk położono na zachowanie się w bibliotece, czyli savoir vivre (czytaj: sewła wiwr).

Uczniowie szkoły często odwiedzają Filię „Jedenastkę” podczas przerw, dlatego tych najmłodszych trzeba wszystkiego uczyć.

Wyłożono zasady zachowania przy komputerach, w kąciku czytelniczym, a także pomiędzy regałami książkowymi. Pokazano uczniom półeczki, na których znajdują się dla nich książki i zwrócono szczególną uwagę na dbałość i poszanowanie książek.

Wszystkich zachęcono do zapisania się do biblioteki i przy tej okazji pani bibliotekarka pokazała im plastikową kartę biblioteczną dla czytelnika.

Dzieci, wraz z wychowawczynią panią Małgorzatą Zielińską, pięknie podziękowały za spotkanie i już po lekcjach wielu z nich przyszło z rodzicami zapisać się do naszej filii.

There are no images in the gallery.