Wiosennym spacerkiem do Filii "Łężyn"

Opublikowano: 27.04.2023

Wiosenny słoneczny dzień sprzyjał wyjściu na spacer dzieciom z Przedszkola nr 14 im. Krasnala Hałabały w Koninie i skierowaniu się do naszej filii. Dzieci pierwszy raz odwiedziły bibliotekę. Z wielkim zainteresowaniem rozglądały się po pomieszczeniu, a przede wszystkim po regałach z książkami, prawie aż po sam sufit.

Opowiedziano dzieciom o sposobie ułożenia książek na półkach, dzięki czemu dowiedziały się, że cały księgozbiór został uporządkowany według określonych zasad. Dowiedziały się, że w bibliotece znajduje się kącik biblioteczny, w którym na półkach mieści się mnóstwo książek dla najmłodszych z różnych dziedzin wiedzy, nie tylko bajki. To takie miejsce, gdzie każde dziecko może miło spędzić czas. Pani bibliotekarka opowiedziała o swojej pracy, o tym gdzie kupuje się książki do biblioteki, w jaki sposób wypożycza książki i jak należy się z nimi obchodzić oraz zachęcała do zapisania się do biblioteki.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie bierze udział w projekcie „Mała książka - Wielki człowiek”, dlatego dodatkowo będą mogły otrzymać bezpłatną wyprawkę przedszkolaka. Następnie milusińscy pochwalili się swoją wiedzą ze znajomości alfabetu, a pani bibliotekarka przy pomocy specjalnej książki sprawdzała tę umiejętność.

Pokazano też naszym małym gościom ciekawe i nietypowe książeczki, np. rozkładane, ze sznurowadłem, z ruchomymi oczkami, z okienkami, komiksy. Dzieci z przyjemnością oglądały książki, które mogły wziąć do ręki i opowiadały o nich.

Na zakończenie pani bibliotekarka przeczytała krótkie opowiadanie z morałem Doroty Gellner.

Dziękujemy za odwiedziny.