Rok 2022 – Rokiem Marii Konopnickiej

Opublikowano: 24.05.2022

Z tej okazji MBP w Koninie (Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie) zorganizowała wystawę Konopnicka to nie sierotka Marysia.

W gablotach wyeksponowano książki i czasopisma, dzięki, którym możemy poznać życie Marii Konopnickiej oraz jej pisarski talent.
Na planszach pokazaliśmy zdjęcia związane ze sławną pisarką, ilustracje Jana Marcina Szancera do baśni O krasnoludkach i sierotce Marysi oraz subiektywnie wybrane myśli naszej, nietuzinkowej literatki.

Zapraszamy do MBP w Koninie przy ul. Dworcowej 13, na pierwsze piętro, w godzinach otwarcia biblioteki:

• poniedziałek, wtorek, środa, piątek 9:00-18:00
  • czwartek 12:00-15:00
  • sobota 10:00-14:00

Zrealizowano w ramach Co słonko widziało? - promocja twórczości Marii Konopnickiej dla dzieci.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.