Zapraszamy na spotkanie autorskie z Joanną Olech

Opublikowano: 19.09.2022

spotkanie autorskie joanna Zapraszamy na spotkanie autorskie z elementami warsztatowymi z Joanną Olech.

Kiedy: 21.09.2022 r., godz. 11.00

Gdzie: Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie, ul. Dworcowa 13, sala konferencyjna.

Dla kogo: dzieci w wieku 9-12 lat

JOANNA OLECH – jest autorką książek dla dzieci i młodzieży, ilustratorką, graficzką. Publikuje teksty krytyczne o literaturze dziecięcej na łamach Tygodnika Powszechnego, magazynu Nowe Książki i dwumiesięcznika Książki. Magazyn do czytania. Jest członkinią Sekcji Polskiej International Board on Books for Young People (IBBY). Jest współautorką podręczników PWN do języka polskiego dla gimnazjum i szkoły podstawowej, a od roku 2010 ekspertką Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Prowadzi wykłady na temat ilustracji książkowej na wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, w Instytucie Literatury Polskiej, w ramach studiów podyplomowych "LITERATURA I KSIĄŻKA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY WOBEC WYZWAŃ NOWOCZESNOŚCI”.

Laureatka wielu prestiżowych nagród. W 1995 r. jej "Dynastia Miziołków" zdobyła nagrodę literacką im. Kornela Makuszyńskiego, a rok później otrzymała tytuł dziecięcego Bestselleru Roku. W 2005 r. "Czerwony Kapturek" zdobył honorowe wyróżnienie w konkursie Polskiej Sekcji IBBY. W 2006 r. książka "Różowy prosiaczek" otrzymała wyróżnienie za ilustracje w konkursie Polskiej Sekcji IBBY. W 2008 r. autorka otrzymała nominację do nagrody wydawców „Ikar" za propagowanie książek dla dzieci.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.