Anioły bożonarodzeniowe - warsztaty szydełkowe w Filii "Chorzeń"

Opublikowano: 19.12.2023

Przedsmak wigilijnej wieczerzy i klimatu Świąt Bożego Narodzenia można było poczuć w Filii "Chorzeń" dnia 19 grudnia.

W czwartek bowiem odbyło się szydełkowe spotkanie Pań Seniorek, które odwiedziły bibliotekę po raz kolejny w ramach projektu "Laboratorium dojrzałości 2".

Ostatnio Seniorki tworzyły makramę, tym razem narzędziem pracy było szydełko, a motywem przewodnim anioły bożonarodzeniowe, które miały powstać przy jego użyciu. Kilkanaście Pań zasiadło przy wspólnym stole i przy "akompaniamencie"  pięknych pastorałek dało się ponieść aurze tychże aniołów i zbliżających się, najpiękniejszych w roku świąt Bożego Narodzenia. Opowieściom o wieczerzy, o tym co kto robi, ile, czego, z czego i dlaczego, nie było końca. Pustych miejsc przy stole nie odnotowano, był wypełniony po brzegi. Tylko te nasze wirtualne anioły wirowały wokół, pilnując by pamięć o tych, których brakuje, była zawsze obecna.

W tej spokojnej, miłej i niemal uroczystej atmosferze można myśleć o rozpoczęciu przygotowań do wigilii i świąt Bożego Narodzenia. Zwłaszcza, że tradycji stało się zadość, nie zabrako bowiem ciepłego barszczu, pierogów ruskich, tradycyjnych z kapustą i grzybami, sałatki śledziowej, kapusty z grochem i makiełek.

"Bóg się rodzi" w "Cichą noc"...  już za chwilę...

Spotkanie realizowane jest w ramach LABORATORIUM DOJRZAŁOŚCI 2
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.