Fauntleroy i jego Eskadra w Polsce

Opublikowano: 10.10.2022

Grupa uczestników wydarzenia4 października 2022 roku Fundacja Głos Koniński zaprosiła do MBP w Koninie na multimedialną opowieść o losach amerykańskich pilotów służących w Polskiej Armii na wojnie z Sowietami „Fauntleroy i jego Eskadra w Polsce”.

W rolę narratora wcielił się Dariusz Wilczewski. Przedstawił historię amerykańskich pilotów w żywy, fascynujący sposób, wciągając słuchacz w klimat roku 1920.

Spotkaniu towarzyszyła niezwykła wystawa „Muzeum w pudełku” z unikatowymi pamiątkami po 7 Eskadrze Myśliwskiej im. Tadeusza Kościuszki.

Zrealizowano w ramach LABORATORIUM DOJRZAŁOŚCI - senior w konińskiej bibliotece.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.