Rusza rekrutacja do Laboratorium Młodego Lidera
Zapraszamy młodzież w wieku 14-18 lat do udziału w warsztatach LABORATORIUM MŁODEGO LIDERA - 4 Klucze do sukcesu.
Jak się zgłosić do projektu?
Zgłoszenia można przesyłać do 25 września 2023 r., do godz. 23:59.
Udział w warsztatach wymaga rejestracji poprzez wypełnienie formularza, do którego dostęp zapewniamy poprzez:
- link do rejestracji online,
- plakat z kodem QR, który odsyła do ankiety online,
- formularz w formie papierowej dostępny w każdej placówce naszej biblioteki na terenie Konina:
- Wypożyczalnia Główna i Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży, ul. Dworcowa 13,
- Filia "Chorzeń", ul. Fikusowa 8,
- Filia "Gosławice", ul. Gosławicka 46/10,
- Filia "Łężyn", ul. ul. Łężyńska 9,
- Filia "Medyczna", ul. Szpitalna 45,
- Filia "Siódemka", ul. Sosnowa 16,
- Filia "Starówka", ul. Zofii Urbanowskiej 1.
Wśród osób, które prześlą zgłoszenia przeprowadzimy rozmowy kwalifikacyjne i w terminie do 30 września 2023 r. wyłonimy grupę 30 uczestników warsztatów.
Wypełniony i przesłany formularz jest jednoznaczny ze zgłoszeniem do udziału w projekcie LABORATORIUM MŁODEGO LIDERA - 4 Klucze do sukcesu w ramach dotacji w konkursie InwestorJa z Fundacji Empiria i Wiedza
Kto może wziąc udział w projekcie?
Projekt skierowany jest do młodzieży w wieku 14 -18 lat z terenu Konina i powiatu konińskiego.
Cele projektu
- nabycie/wzrost kompetencji społecznych związanych z kształtowaniem umiejętności komunikacyjnych, kompetencji liderskich, motywacji, poszukiwania i rozwijania talentów wśród osób uczących się w szkołach ponadpodstawowych na terenie Konina i powiatu konińskiego, poprzez realizację warsztatów edukacyjnych pt. LABORATORIUM MŁODEGO LIDERA - 4 Klucze do sukcesu w terminie od października do grudnia 2023 r.,
- realizacja projektu umożliwi uczestnikom poznanie kompetencji 4K oraz narzędzi pozwalających na ich rozwój, wyzwoli umiejętność pozyskiwania, selekcji i weryfikacji informacji, krytycznej analizy, syntezy, wyciągania wniosków, rozwinie umiejętność formułowania komunikatów i autoprezentacji, nauczy stymulowania innowacyjności, otwartości i nieszablonowego myślenia, nauczy planowania pracy zespołowej, współpracy, dążenia do określonego celu.
Moduły szkoleniowe
Warsztaty będą odbywały się w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie, ul. Dworcowa 13, w dogodnych dla uczestników terminach, w czasie wolnym od zajęć w szkole.
Warsztaty z zakresu kompetencji 4K poprowadzą doświadczone trenerki: Magdalena Grzeszkiewicz-Brzęcka, Beata Kubsik, Aldona Olesiak. Po więcej informacji o trenerkach w naszym projekcie zapraszamy na stronę Biblioteki oraz na stronę Biblioteki na Facebooku.
I. Spotkania z trenerami
- Odkrywamy pierwszy klucz do sukcesu – KOMUNIKACJA.
W ramach tego warsztatu uczestnicy poznają i rozwiną umiejętności formułowania komunikatów, autoprezentacji, rozwiązywania konfliktów, odbioru i budowania empatycznych komunikatów, feedback. - Odkrywamy drugi klucz do sukcesu – KRYTYCZNE MYŚLENIE.
W ramach tego warsztatu uczestnicy poznają rutyny krytycznego myślenia oraz zasady jakimi trzeba się kierować przy ich codziennym użyciu. - Odkrywamy trzeci klucz do sukcesu – KREATYWNOŚĆ.
W ramach tego warsztatu uczestnicy poszukiwać będą oryginalnych i użytecznych rozwiązań, które mają na celu stymulowanie innowacyjności, otwartości, nieszablonowego podejścia do stawianych wyzwań. - Odkrywamy czwarty klucz do sukcesu – KOOPERACJA.
W ramach tego warsztatu uczestnicy poznają sposoby planowania pracy zespołowej, formułowania celów, określania swoich zasobów, zasad współpracy, motywowania i konsekwentnego dążenia do osiągnięcia celu.
Łącznie: 3 trenerów przeprowadzi 12 spotkań, razem 72 godziny warsztatów.
II. Spotkania z psychologiem
Uczestnicy projektu będą mogli skorzystać ze wsparcia psychologa podczas 2 spotkań po 2 godziny.
III. Spotkania z bibliotekarzami
Odbędą się spotkania z bibliotekarzami w zakresie prezentacji zasobów MBP w Koninie i sposobów wyszukiwania informacji w źródłach lokalnych i ponadlokalnych, które mogą być przydatne w kształtowaniu kompetencji 4K - 3 spotkania po 1 godzinie oraz indywidualne spotkania. Dodatkowo, młodzi ludzie będą mieli możliwość podjęcia współpracy z MBP w Koninie przy organizacji wydarzeń kulturalnych.
Współpraca
MBP w Koninie jest otwarta na współpracę partnerką w zakresie realizacji projektu. Możliwe jest podpisanie umów partnerskich. Zachęcamy szkoły, instytucje, firmy, stowarzyszenia, osoby prywatne, do włączenia się w działania związane z realizacją tego projektu. W związku z tym prosimy o kontakt: Emilia Guźnik, tel. 63 242 85 37 w. 106 lub kontakt e-mail:
Organizator
Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie
Projekt dofinansowany przez Fundacja Empiria i Wiedza w programie InwestorJa. Fundacja Empiria i Wiedza